Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Okunuyor Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiği farklı birçok nedenlerden dolayı yapılmaktadır. Sadece estetik kaygılar değil kişilerin hayat kalitesini olumsuz yönde etkileyecek sağlık sorunlarına neden olmasından dolayı da Rinoplasti işlemi yapılmaktadır. Sadece kadınların değil, erkek ve hatta çocuklarında yararlandığı bir işlem olarak tüm dünyada büyük ilgi görmektedir. Kişilerin hayalinde ki buruna sahip olması için özel geliştirilen teknikler ile uygulanmasının yanı sıra burun estetiği fiyatları uygunluğu da popüler olmasında etkili olmuştur.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Burunda yer alan kemiklerde ve dokularda yapılan işlemlere burun estetiği adı verilmektedir. Günümüzde ise en çok başvurulan operasyonlardandır. Kişilerin doğum sırasında veya burnuna aldığı bir travma sonucunda meydana gelen bozuklukların düzeltilmesi amacı ile yapılan bir takım cerrahi operasyonlardır. Rinoplasti estetik açıdan daha güzel durmasını sağlamak amacı ile yapıldığı gibi burunda yer alan sorunların giderilmesi için de uygulanmaktadır.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

İşleme başlanmadan önce kişilerin burun yapısı detaylı şekilde incelenir ve gerekli testler yapılır. Ardından ise yapılacak işlemler kararlaştırılarak hasta onayı sonrasında işleme başlanır. Yapılacak işlemin büyüklüğüne göre burun estetiği işlemleri sırasında genel veya lokal anestezi uygulanmaktadır. İşlemlerin yapılma süresi ise yapılacak olan tüm işlemlere göre değişiklik göstermektedir. İşlem bittikten sonra ise hastada bir sorun oluşmaması için kısa bir süre denetim altında tutulmaktadır. Rinoplasti işlemleri genel olarak bu adımlardan oluşmaktadır.

Kimlere Uygulanır?

Önemli sağlık sorunu olmayan yetişkinlere yapılabilir. Ancak bu işlem 15 veya 18 yaşlarında olan çocuklar için pek önerilmemekle beraber ebeveyn izni olduğu zaman yapılmaktadır. Çünkü çocuklar görünüşü ile ilgili birçok detaya önem verdiği için psikolojik bazı olumsuzluklar yaşamaktadır. Burun estetiği sağlık sorunu ve estetik kaygısı olan her kişiye yapılabilmektedir.

Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Nefes alamamak gibi önemli sağlık sorunları olması durumunda yapılması gerekir. Burun deliklerinin eşit oranda olmaması durumunda da yapılan bir işlemdir. Ancak sadece sağlık sorunları için geçerli olan bir işlem değildir. Bunun yanı sıra rinoplasti kişilerin sosyal hayatta kendini özgüvensiz hissetmesine neden oluyorsa da yapılması önerilmektedir. Sağlıklı olmanın yanı sıra psikolojik olarak kişilerin kendini kötü hissetmesi durumunda da yapılmalıdır.

Burun Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Rinoplasti işleminden önceki 6 saat aç kalınması gerekir. Aynı zamanda makyaj da yapılmaması gerekmektedir. Tek başınıza zorlanacağınızı düşünüyorsanız da mutlaka yanınızda bir refakatçi olmalıdır. Kişilere yapılan özel testler sonrasında sağlığı ile ilgili bilmesi gerekenler doktor tarafından belirtilmektedir. Aynı zamanda burun estetiği fiyatları da operasyon öncesinde bildirilmektedir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Sadece operasyon öncesi değil sonrasında da dikkat edilmesi gereken bazı önemli detaylar vardır. Bu detaylar kısaca şu şekildedir:

  • İlk 48 saatte gözler üzerine soğuk su uygulaması yapılmalıdır.
  • İlk bir hafta aktiviteler sınırlandırılmalıdır.
  • Baş olabildiğince yüksekte tutularak dinlenilmelidir.
  • Operasyondan sonra ki bir hafta fazla gülmek ve ağlamak gibi eylemlerden uzak durulmalıdır.
  • Olası sorunlarda doktora başvurulabilir.

Burun Estetik Ameliyat Çeşitleri Nelerdir?

Farklı teknikler ile de rinoplasti  operasyonu gerçekleştirilmektedir. En çok tercih edilen bazı teknikler ise Yapısal (açık-kapalı), Pushdown  (açık-kapalı) (ishida ), Letdown  (açık-kapalı), Piezo (açık-kapalı), Preservation (koruyucu)  şeklindedir. Tekniklerin uygulanması yanı sıra burun estetiği fiyatları da uygulanan tekniğe göre ufak çaplı değişkenlik göstermektedir. Kişiye en uygun teknik ise hastanın istekleri ve gerekli ihtiyaçları ile belirlenmektedir.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları birçok faktör etrafında şekillenmektedir. Gidilen doktor, kişinin istekleri, kullanılacak teknik gibi tüm detayların belirlenmesinden sonra net bir fiyat oluşmaktadır. Bu nedenle net bir fiyat belirtmek oldukça zordur. Sunulan hizmetin kalitesi ile fiyatlar doğrudan ilişkili olmaktadır. En net burun estetiği fiyatları için doktorlardan bilgi almak gerekmektedir.

Yorum Yap
Giriş Yap