Cardano Şubat ayında 1 doları görebilir mi?

 Cardano Şubat ayında 1 doları görebilir mi?
Okunuyor Cardano Şubat ayında 1 doları görebilir mi?

Cardano ( ADA ) ağı, Ethereum ( ETH ) üzere yerleşik varlıkları aşmayı amaçlayan hızlandırılmış ağ geliştirme ile en umut verici kripto para ünitesi projeleri ortasındadır. Bu ağ aktifliğinin ADA’nın pahasını olumlu tarafta etkilemesi bekleniyor.

Cardano Şubat ayında 1 doları görebilir mi?

Yılın başından bu yana ADA, fiyatı düşürmeye yönelik aşağı taraflı teşebbüslere karşın, yükseliş eğilimi göstererek yılın en yüksek düzeyi olan 0,39$’a ulaştı. Lakin ADA, boğaların üstesinden gelmesi güç olan 0,40 dolar düzeyinde bir dirençle karşı karşıya. Bu düzey aşılırsa, ADA muhtemelen kazanmaya devam edecek ve muhtemelen 1 dolara gerçek ilerleyecektir. Basın vaktinde, ADA günlük %1’in üzerinde çıkarla 0,39 dolardan süreç görüyordu.

ADA yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Yükseliş hissine karşın, ADA yatırımcıları, 1 dolara ulaşma yolunda çok kıymetli bir pürüz olan mevcut 0,40 dolarlık direnç konusunda temkinli. Cardano’nun ADA’yı 1 doları geri almaya zorlaması olası birkaç temel tarafından desteklendiğini belirtmekte yarar var.

Djed stablecoin’in ADA’nın fiyatı üzerindeki etkisi

ADA’nın kıymetini artırabilecek en değerli faktörlerden biri, Djed stablecoin’in Ocak ayının son haftasında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Özellikle, stablecoin’in, bilhassa merkezi olmayan finans ( DeFi ) alanında blok zinciri aktifliğinin değerli bir göstergesi olan ağın Kilitli Toplam Bedel (TVL) metriğini artırarak Cardano’nun beklentilerini değerli ölçüde güzelleştireceği kestirim ediliyor.

Cardano, piyasa kıymetine nazaran kripto para üniteleri ortasında sekizinci sırada yer alsa da, DeFi projeleri ortasındaki TVL’si sırf 27. sırada yer alıyor. Bu tutarsızlık, yatırımcılar ortasında belirsizliğe neden oldu. Lakin, TVL’deki bir artış, ADA’yı yatırımcılar için daha cazibeli hale getirebilir.

Bu durumda, ADA’nın kıymeti, bir stablecoin piyasaya sürüldükten sonra fiyatı yükselen Tron ( TRX ) üzere öteki varlıkları taklit edebilir.

Piyasa, Terra ( LUNA ) ekosistem çökmesi üzere stabilcoin çöküşleriyle ilgili değerli kayıplarla karşı karşıya kaldığından, Djed stablecoin’in piyasaya sürülmesiyle ilgili hala belirsizlik olduğunu belirtmek değerlidir. Ek olarak, Djed prestiji para ünitesi tarafından değil, istikrarını etkileyebilecek Cardano tarafından desteklenmektedir. Bununla birlikte, bu tasalara karşın, bir stablecoin’in piyasaya sürülmesinin ADA üzerinde olumlu bir tesiri olması bekleniyor.

Cardano’nun sürdürülebilir gelişimi

Cardano ağı, potansiyel olarak ADA’nın kıymetini 1$’a çıkaracak diğer değerli gelişmelerden de geçiyor. Örneğin takım, yenilikçi bir Python programlama lisanı olan Eopsin’de yazılmış birinci akıllı mukaveleyi ortaya çıkarmak ve Plutus akıllı kontratlarına yeni yerleşik fonksiyonlar eklemek için bir yükseltme üzerinde çalışıyor. Bilhassa, ağda akıllı kontrat özelliğinin etkinleştirilmesinden bu yana, metrik 4.000 sonunu aştı.

14 Şubat’ta ağ, Plutus’un Schnorr ve ECDSA (Eliptik Eğri Dijital İmza Algoritması) imzalarını desteklemesini sağlayacak bir güncelleme yayınlayacak. Bu dijital imzalar daha küçük, işlenmesi daha süratli ve taklit edilmesi daha sıkıntı olarak lanse edildi ve sonunda geliştiricilerin daha fazla imza dizaynına erişmesine yardımcı olacak.

Artan geliştirme teşebbüsleri ve olumlu teknik tahlil, şimdiden daha fazla kullanıcının Cardano ağından yararlanmasına neden oluyor. Finbold tarafından bildirildiği üzere Cardano, yılın birinci ayında 51.868 cüzdan eklemişti.

Genel olarak, ADA’nın 1 dolara ulaşma mümkünlüğü güçlü ve ağdaki stablecoin lansmanı, öteki geliştirme teşebbüsleriyle birlikte varlığı bu güç amaca gerçek itebilir. Bununla birlikte, ADA’nın başarısı birebir vakitte genel pazar gidişatına ve bilhassa son vakitlerde yaşanan küçük kesinti müddetlerinden sonra ağın kararlılık sergileme yeteneğine de bağlı olacaktır.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap