FTM 10 Dolara ulaşabilir mi?

 FTM 10 Dolara ulaşabilir mi?
Okunuyor FTM 10 Dolara ulaşabilir mi?

Fantom ekosistemindeki yatırımcılar, Ocak ayında başlamış olabilecek bir sonraki boğa piyasasını hevesle bekliyorlar. Yalnızca 30 gün içinde %186’lık bir paha artışıyla, Fantom’un şu anki fiyatı bu yazının yazıldığı tarihte 0,6415 dolardır.

FTM 10 Dolara ulaşabilir mi?

Hacmin %24 artışla 649 milyon dolara yükselmesi, boğaların piyasadaki varlığını güçlendiriyor. Bu artış, yatırımcıların bir sonraki ralli için 10 dolara hazırlanırken FTM’yi nasıl biriktirdiklerini gösteriyor.

Fantom Fiyat Rallisi Yükselen Bir Yol Haritasıyla Başlıyor

Olağanüstü ölçeklenebilir tahliller ve yüksek süreç suratları sunan yeni kuşak katman 1 protokolü, 2023’te odağını merkezi olmayan uygulama (dApp) ekosistemine daraltacak. Fantom ekosisteminin kurucu ortağı ve mimarı Andre Cronje, geri dönüşünü işaret ediyor. FTM’yi son derece rekabetçi hale getirebilecek argümanlı bir yol haritasına sahip kripto projesi.

Cronje, Fantom Foundation’ın “tüm merkezi olmayan faaliyetler için tek bir inançlı tahlil katmanı sağlamak için mevcut en yüksek verimli blok zincirini” sunma misyonuna inanıyor. Ekosistemdeki tüm dApp’lerin, dahil olan herkesin, bilhassa de kullanıcının güvenliğini sağlamak için birebir temel katmanın gücünden yararlanması gerektiğini savunuyor.

Yeni yol haritası, gelir elde etmek için baştan itibaren gazdan para kazanmaya yönelecek. YouTube içerik oluşturucu gelir modelinde olduğu üzere, dApp’ler de güçlü gruplar için sürdürülebilir bir gelir akışı sağlamak hedefiyle geliri kullanılan gaza nazaran paylaşacak.

Gaz sübvansiyonları, problemsiz kullanıcı iştirakinin önünü açacaktır. Bu durumda, dApp’lerle etkileşime geçmek için bir cüzdana sahip olmaları gerekmeyecek. Kullanıcıların ekosistemdeki kaynakları keşfetmek için evvelden FTM hakkında bilgi sahibi olması yahut gaz fiyatı ödemesi gerekmeyecek.

Yol haritası, mukavele ve EOA hesapları ortasında ayrım yapma gereksinimini da ortadan kaldıracaktır. Her şey bir mukavele fonksiyonu görecek ve süreçleri başlatabilecek ve gaz için ödeme yapabilecekler. Gaz fiyatları için ekonomik soyutlamanın getirilmesiyle, olağan FTM’ye ek olarak fiyatlar için ödeme yapmak için diğer belirteçler kullanılacaktır.

Fantom Sanal Makinesi, ağın donanımın fizikî sınırlamalarına ulaşmasını sağlayan yeni bir orta katman yazılımıyla yenilenecektir. Başka değerli iyileştirmeler, performans mühendisliği, eğitim, finansman, pazarlama ve iş geliştirmeye değinecek.

Cronje tarafından 1 Şubat’ta yayınlanan bir blog gönderisine nazaran, yükseliş yol haritası üzerindeki çalışmalar şimdiden başladı. Takım şimdilik, daha süratli karşılıklar sağlayarak DApp geliştiricisinin hayatını çok daha kolay hale getirmeye odaklanıyor.

Ünlü geliştiriciye nazaran, aBFT mutabakat motorunun gerçek mutlaklık ismi verilen bir özelliği vardır, bu da bir sürecin bir kere tamamlandıktan sonra geri alınamayacağı manasına gelir. Ayrıyeten ortalama 700ms – 900ms ortasında fikir birliğine varılır, bu da dApp’lerin geliştirilmesi için sistemi senkron hale getirir.

Cronje’nin dApp ekosisteminde ihtilal yaratmak için üzerinde çalıştığı özellikler hakkında daha fazla konuşabiliriz, fakat vakit ve yer buna müsaade vermiyor. Ayrıyeten, bu makaleyi okuyanlar, blok zincirinin teknik ayrıntılarından değil, bu gelişmelerin büyümeyi nasıl etkilediğinden sıkılmak isteyebilirler.

Fantom Fiyatı 10 Dolara Hazır mı?

Fantom fiyatı, piyasayı çılgın bir kuyruk noktasına gönderen TerraUSD çöküşünün akabinde Mayıs 2022’de 0,20 $’a düşmüş olabilir. Bununla birlikte, global enflasyonda ani bir artışla uğraşan kripto piyasası ile bir güzelleşme mümkün olmadı. FTX borsasının patlaması tıpkı vakitte tabuta çakılan son çivi oldu ve FTM Kasım ayı başlarında 0,1635 dolara düştü.

Haftalık vakit çerçevesi tablosuna nazaran, Fantom fiyat toparlanmasının büsbütün gerçekleşmesi beklenenden daha uzun sürmüş olabilir, tekrar de Temmuz ayı civarında Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) göstergesinden gelen bir satın alma sinyaliyle başladı.

Büyüyen bir yükseliş tutuşunu teyit eden mavi MACD çizgisinin kırmızı sinyal çizgisinin üzerinde kesiştiğine dikkat edin. Momentum göstergesi, 0.00’da ortalama çizginin üzerindeki olumlu bölgeye geçmek ve gelen bir boğa koşusunu doğrulamak üzere.

FTM/USD haftalık grafiği

Fantom fiyatı, haftalık grafikteki iki değerli hareketli ortalamanın üzerinde net bir sıçrama ile evvelki boğa piyasasının sinyalini verdi: 50 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) (kırmızı) ve 100 günlük EMA (mavi).

Bir vakitler 50 günlük EMA’nın oluşturduğu direnç artık dikiz aynasında ve Fantom fiyatı şu anda daha uzun vadeli 100 günlük EMA’nın üzerine çıkmaya çalışıyor. Üstteki grafikte gösterildiği üzere, FTM fiyatı alt gri bandın üzerine yerleşir yerleşmez yatırımcılar 1,00 doların üzerindeki yararlara alışıyor olacak.

Kripto piyasasının 2023’ün birinci çeyreğinde genel olarak yükselişe geçmesine ek olarak, Fantom’un savlı yol haritası, yükseliş trendini yıl boyunca olduğu üzere tutma potansiyeline sahip. Protokolde önerilen tüm değişiklikler ve iyileştirmeler, Fantom’un pozisyonunu ve dApp ekosistemine katkısını genişletmeyi amaçlamaktadır.

Bu nedenle, FTM’yi kademeli olarak daha geniş bir kitleye gösterecek ve onu ana akım benimsemeye itecekler – her kripto projesinin hayalini kurduğu bir şey.

Fantom, 545 milyon dolarlık kilitli toplam pahayla halihazırda altıncı en büyük katman 1 blok zinciridir. Ağ, son 24 saatte 48,8 bin günlük faal adres (DAA) kaydetti ve katman 1 protokolleri ortasında yedinci sırada yer alıyor. Fantom ayrıyeten emsal blok zincirleri ortasında yedinci en yüksek günlük süreçlere sahiptir.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap