Galaxy Note 4 için Android 6.0.1 Nasıl Yüklenir?

 Galaxy Note 4 için Android 6.0.1 Nasıl Yüklenir?
Okunuyor Galaxy Note 4 için Android 6.0.1 Nasıl Yüklenir?

Samsung markasının amiral telefon modelerinden biri olan Note 4 için Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesi devreye girdi.

Galaxy Note 4 kullanıcıları için açılan ve boyutu 1.3 GB olan Android 6.0.1 güncelleme merakla bekleniyor. Yepyeni TouchWiz kullanıcı ara yüzü ile hayatımıza giren Android 6.0.1 güncellemesi güvenlik ve pil verimliliği konusunda da adından söz ettiriyor. Android 6.0.1 güncellemesi ülkemizde de kullanılıyor. Dilerseniz bu işletim sistemini kullanmak için ODİN programı sayesinde güncellemeyi bilgisayarınıza indirebilir ve güncel hale getirebilirsiniz.

Galaxy Note 4 Android 6.0.1 Nasıl Yüklenir?

İlk olarak gerekli olan programları ve yüklemek istediğimiz güncelleme dosyalarını seçmelisiniz. Daha sonra;

  • Note 4 Android 6.0.1 güncelleme dosyası ve Odin programının en güncel sürümünü indiriniz.
  • İndirmiş olduğunuz ROM ve Odin dosyalarını bilgisayarınıza yükleyiniz ve rar dosyalarından çıkarınız.
  • Daha sonra telefonunuz üzerinde Home + Güç (açma/kapama) + Ses Kısma tuşlarına aynı anda basınız. Bu uygulama ise Download moduna alınız.
  • Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra telefonumuzu bilgisayara bağlamanız gerekiyor. Bu bölüm üzerinden bilgisayar telefonu tanıyacaktır ve tanıma işlemi tamamlanacaktır. Eğer tanıma işleminde bir sorun yaşamanız durumunda driver probleminden bahsedebiliriz. Bu nedenle gerekli driver dosyalarını indirebilirsiniz.
  • Telefon ile bilgisayar arasında gerçekleşen tanımlama işlemi tamamlandıktan sonra ise ROM dosyasını Odin üzerinde bulunan AP bölümüne yerleştiriniz.

Odin üzerinde re-partition bölümünün işaretli olmaması gerekir. Siz gerekli dosyaları seçtiğiniz zaman program kısa süreli bir kilitlenme yaşayabilir. Bu durumda bir süre bekleyiniz. Tekrar başlat dediğiniz zaman dosyaların telefona yazılma işlemine giriş yapılacaktır.

Android 6.0.1 güncelleme işlemi sonrasında Galaxy Note 4 açılış ekran üzerinde kalıyorsa telefonunuz kapatıp Recovery moduna getirmelisiniz. Karşınıza çıkan menü üzerinden Wipe Data Factory Reset seçeneğine ses kısma tuşu yardımıyla gelebilirsiniz. Buradan güç tuşuna basmanız gerekir. İşlemi onaylamak için YES seçeneğine tıklamalısınız. İşlem tamamladıktan sonra ekran üzerinde “Reboot System Now” seçeneğine tıklayın. Güç tuşuna basarak telefonu yeniden başlatın. Bu uygulamaları yaptıktan sonra Android’in yeni sürüdü Samsung Galaxy Note 4 telefonlarınıza yükleyebilirsiniz.

Yorum Yap
Giriş Yap