Kripto analisti: BTC 28.000 doları hedefliyor! Lakin…

 Kripto analisti: BTC 28.000 doları hedefliyor! Lakin…
Okunuyor Kripto analisti: BTC 28.000 doları hedefliyor! Lakin…

Bitcoin ( BTC ), son vakitlerde büyük bir direnç manisi olarak hareket ettikten sonra 23.000 $ durumunu geri aldı. Varlık üst taraflı yörüngesini oluşturmaya çalışırken, yatırımcılar bu yeni konumun daima bir ralliye mi işaret ettiğini yoksa yalnızca süreksiz bir boğa koşusu mu olduğunu merak ediyor.

Kripto analisti: BTC 28.000 doları hedefliyor! Fakat…

Bu satırda, 26 Ocak’ta Thescalpingpro’nun Twitter takma isimli kripto tüccarı ve analisti, Bitcoin’in 28.000 dolara ulaştığını, lakin dijital varlığın ileride ağır bir dirençle karşı karşıya olduğunu belirtti.

Rallinin akabinde analist, Bitcoin ayılarının kripto para ünitesini açığa satmaya devam ederken güvensizlik içinde kaldığını öne sürdü. Fakat, 23.500$ ve 24.500$ bölgesinin izlenecek kilit alanlar olmaya devam ettiğine dikkat çekti zira bu alanı aşmanın Bitcoin’i 28.100$’a iteceğine inanıyor.

“Bitcoin fiyatı yüksek aralığın yakınında, 23,5 bin dolar ile 24,5 bin doların tamamı ağır bir direnç alanı. Ayılar hala kısa devre yapıyor ve inanamıyorlar, patlak verirse ve direkt 28.1 bin dolara giderse (herhangi bir HTF geri çekilmesi olmadan) şaşırmayın” dedi.

Bitcoin fiyat tahlili tablosu. Kaynak: Thescalpingpro

Bitcoin için sırada ne var?

Bitcoin yüklü olarak yeşil bölgede süreç görse de, kesim 2022 ayı etabını karakterize eden neredeyse benzeri şartlarda çalıştığı için varlık ve genel piyasa belirsizlikle karşı karşıya kalmaya devam ediyor.

Bitcoin’in mevcut eğilimi açısından, birtakım analistler, birinci kripto para ünitesi için yükseliş hislerinin hakim olabileceğine dikkat çekti. Bir Finbold raporu, varlığın golden cross oluşum modelini gerçekleştirmeye hazır olduğunu gösterir. Bu model altında, Bitcoin’in 50 günlük hareketli ortalaması (MA), 200 günlük MA’nın üzerine çıkmaya yaklaşıyor.

Aynı vakitte analistler, Bitcoin’in bir haftalık grafikte muhtemel bir birinci vefat çaprazına baktığına da dikkat çekti, bu da düşüş eğilimi manasına geliyor. Enteresan bir formda Thescalpingpro, Bitcoin’in mevcut fiyat hareketinin, BTC’nin bir vefat kesişimi gerçekleşmeden çabucak evvel %214 pompaladığı 2015 gidişatını yansıttığını gözlemlemişti.

Bitcoin fiyat analizi

Basın vaktinde, Bitcoin son yedi gün içinde %11’in üzerinde ralli yaparak 23.154 $ kıymetindeydi.

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold.

Bitcoin, yılın en büyük kazananlarından biri olmaya devam ederken, varlık, yaklaşık 444,10 milyar dolarlık bir piyasa kıymetiyle sonuçlanan daima satın alma baskısına şahit oldu.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap