İnstagramda Fotoğraf Kalitesi Neden Düşüyor

 İnstagramda Fotoğraf Kalitesi Neden Düşüyor
Okunuyor İnstagramda Fotoğraf Kalitesi Neden Düşüyor

Birçok insan Instagram uygulamasına fotoğraf yüklediği zaman düşen kalitelerden dert yakınmaktadır. Bu günlük hayatlarında birçok kişinin keyfini kaçıran bir nedendir. Zorlu hayat şartları içerisinde alınmış, kişinin ellerinde bulunan birçok telefon, günümüzde bulunan pahalı telefonların kamerasına sahip değildir. Buna ek olarak sosyal medyaya eklenen fotoğrafların kalitesinin daha da azalması sıkça yaşanan bir problemdir. Bu sebeple de herkesin aklında İnstagram fotoğraf kalitesi neden düşüyor sorusu ortaya çıkmaktadır.

Bu noktada İnstagram fotoğraf kalitesi neden düşüyor sorusunu soranlar gibi Instagram’a fotoğraf atılırken uyulması gereken bazı kuralları herkesin bilmesi gerekmektedir.

Kişiler bu kurallara uyarsa fotoğrafları çok daha net çıkmaktadır;

  • Fotoğraflarının piksel çözünürlüğü 1080 x 1920 olmalıdır.
  • Yatay çekilen fotoğrafların üzerinde belirli oynamalar yapılmalı.
  • Belirli kalite arttırıcı uygulamalar yüklenerek, gönderiler paylaşılmadan evvel kalite biraz daha arttırılmalıdır.

Instagram Fotoğraf Kalitesi Ayarı

Instagram’a çok daha kaliteli fotoğraflar yüklemek isteyen kişilerin bu fotoğrafların üzerinde belirli rötuş çalışmaları yapmaları gerekmektedir. Bunlardan en önemlisi ise boyutları düzenlemekten geçmektedir. Bunun sebebi ise kişilerin fotoğraflarının kalitesinin düşmesini sağlayan en büyük etkenin Instagram’ın kişilere sunduğu görüntü oranları ile kişilerin fotoğraflarının oranlarının birebir örtüşmemesidir. Bu noktada kişilerin bu hatayı ortadan kaldırmaları gerekmektedir.

Instagram Kalite Arttırma

Instagram kullanırken, yüklenmek istenilen fotoğrafların kalitesini arttırmak için çeşitli yollar izlenebilmektedir. Bu yollara örnek olarak şunlar verilebilir;

  • Fotoğraf çözünürlüğünün en az 1080 x 1920 olmalı
  • Fotoğraflarda ekstradan bir büyütme ya da küçültme yapılmaması
  • Kaliteli bir kamera ile çekim yapılması
  • Çok fazla efekt eklenmemesi

Yorum Yap
Giriş Yap