Liposuction Nedir? Ne İşe Yarar?

 Liposuction Nedir? Ne İşe Yarar?
Okunuyor Liposuction Nedir? Ne İşe Yarar?

Günümüz şartlarında birçok kişinin tercih ettiği liposuction uygulamasında vücuttaki fazla yağların dışarıya atımını gerçekleştirmek için tercih edilir. Diyet, spor gibi uygulamalarda yağların veya fazla derinin dışarıya atımı zor olabilir. Bundan kaynaklı olarak cerrahi yöntemlere başvurulur.

Cerrahi yöntemler daha uzun süreli işlemlerdir fakat uzun vadeli sonuçlar verir. Bu yüzden buradaki operasyon sayesinde vücudun yeniden şekil kazanmasını sağlamak, daha iyi bir vücut yapısına sahip olup; öz güvenini yeniden kazanan kişiler için uygundur.

Vücuttaki birçok bölgeye uygulanması mümkündür. Uzman hekim tarafından yapılan uygulama hakkında bilgi almak için sağlık merkeziyle iletişime geçilebilir. Bu esnada liposuction fiyatları hakkında detaylı bilgi alınabilir.

Liposuction Nedir?

Gerçekleştirilen liposuction uygulaması vakumlama tekniğiyle birlikte gerçekleştirilir. Vücuttaki herhangi bir bölgede yer alan fazla yağların vücuttan dışarıya atımını gerçekleştirmek için yapılabilir. Egzersiz veya diyetlerle birlikte yağlardan kurtulmakta zorluk çekenler için ideal bir tercih olacaktır. Kadınlar ve erkekler tarafından gerçekleştirilebilir. Fazla yağlar vücuttan atıldıktan sonra daha fit vücuda sahip olunur. Herhangi bir yan etkisi yoktur. Tam aksine oldukça faydalı ve sağlıklı bir tedavi yöntemidir.

Liposuction Hangi Durumlarda Yapılır?

Birçok kişi tarafından bilinen ve rastlanan bölgesel yağlanma probleminin ortadan kalkması için tercih edilen liposuction oldukça faydalı yöntemdir. Vücutta biriken yağlanmaların azaltılmasında yardımcı olur. Vücuda herhangi bir zararı yoktur. Tam aksine sağlıklı sonuçlar alınarak vücudun istenilen yapıya sahip olmasına yardımcı olur. Gelişim sürecini tamamlayan veya yetişkinlerdeki sarkık sorununu ortadan kaldırmak için yapılabilir. Basen, kalça, göbek gibi bölgelerde istenmeyen yağlardan kurtulabilirsiniz. Uygulama yapılacak bölgeye göre liposuction fiyatları değişkenlik gösterebileceğini unutmayınız.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

İnsanların vücut yapısı her zaman için farklıdır. Kişi ihtiyacına göre liposuction yöntemleri farklılık gösterebiliyor. Mutlaka ihtiyaca uygun yöntemin tercih edilmesi gerekir. Böylelikle daha sağlıklı ve istenilen sonuçların alınmasını sağlamaya yardımcı olacaktır. Üç farklı şekilde tedavi yöntemleri mevcuttur. Bunlar; lazer, ıslak teknik ve ultrasonik şeklinde ele alınabilir. Uzman hekim tarafından hastaya uygun olan yöntem belirlenmesi üzerine işlem gerçekleştirilir.

Liposuction Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

İşlem öncesinde uzman hekimin verdiği talimatlara uyulması gerekir. İşlemden önceki iki haftalık süreç çok önemlidir. Çünkü burada alkol, sigara, kan sulandırıcı ilaçlar, bitki çayları gibi gıdalardan uzak durulması gerekecektir. Ameliyat günü rahat kıyafet giyilmesi durumunda hem hasta kendini ameliyata hazır hissedecek hem de rahatlık sağlanacaktır.

Liposuction Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Yapılan işlem sonrasında iyi dinlenmek faydalı olacaktır. Ağır spor ve egzersizlerden kaçınılmalıdır. İhtiyaç durumunda operasyon sonrasında hastanın bir gün boyunca hastanede yatılı kalması gerekir. Oluşabilecek herhangi bir sorunun önlenmesi için gereklidir. İlaçların düzenli kullanılması durumunda kısa süre içinde iyileşme sağlanacaktır. Aynı zamanda herhangi bir ağrının oluşması durumunda da bunun önüne geçilmesine yardımcı olacaktır. Düzenli yürüyüşler yapmak, yeme-içmeye dikkat etmek sağlıklı sonuçlar alınmasını sağlar.

Liposuction Kimler Olmalı?

Gelişim sürecini tamamlayan herkesin yapabileceği tedavi yöntemidir. Özellikle diyet ve sporla birlikte inatçı yağların dışarıya atımını gerçekleştirmekte zorluk çekenler için ideal bir tedavi yöntemi olarak biliniz. Doğum yapan kadınlarda oluşan sarkık göbeğin zamanla gitmemesi halinde tercih edilebilir.

Liposuction Fiyatları

Bakıldığı zaman günümüz şartlarında birçok sağlık merkezinde yapılan işlemlerin fiyatlarında değişkenlik meydana gelir. Fiyatlandırmalar sağlık merkezindeki hususların göz önünde bulundurulması halinde hazırlanır. Fiyat listesi çeşitli nedenlere bağlı olarak düzenlenir.

Fiyatlandırmadaki önemli durumlar; uzman hekimin tecrübesi, kullandığı ekipman ve malzemelerin kalitesi, verilen hizmetten kaynaklı olarak farklılık gösterir. Bu yüzden liposuction fiyatları hakkında bilgi almak için işlemin yapılacağı sağlık merkeziyle iletişime geçerek detaylı bilgi alınabilir.

https://www.ekremkeskin.com/liposuction/ bilgi için hemen tıklayın.

Yorum Yap
Giriş Yap