Google Yeni İşletim Sistemi Fuchsia Os

 Google Yeni İşletim Sistemi Fuchsia Os
Okunuyor Google Yeni İşletim Sistemi Fuchsia Os

Google’ın Mega Projesi olarak yıllardır geliştirdiği Google yeni işletim sistemi, Focus Os tamamlandı. Tamamen yeni bir işletim sistemi olarak bulunuyor.

Google Yeni İşletim Sistemi Fuchsia Os Nedir?

Google tarafından tamamen yeni işletim sistemi olarak geliştirilen Fuchsia Os, herkes tarafından ücretsiz indirilmeye başladı. Test yapısı olarak değil tam teşekküllü bir işletim sistemidir. Deneme ya da herhangi bir demo sürümü bulunmaz. Tamamen geliştirilen çalışma, gerekli platformlar doğrultusunda herkes tarafından ücretsiz indirilmektedir. Sistemi indirmek istediğiniz takdirde resmi web sitesine erişim sağlamanız gerekiyor.

  • Google’ın yeni işletim sistemi Fuchsia Os ile Android arasında çeşitli farklılıklar olduğu gibi benzer özelliklerde vardır.
  • İşletim sisteminin en temel özelliklerinden birisi Android ile geriye dönük uyumluluğunu bulunması. Yani diğer bir ifadeyle bu işletim sistemi ile çalışma gösteren oyun ya da uygulamaları Android’lerde çalıştırabilirsiniz.
  • Gelişmiş bir arayüzü mevcut. Daha güçlü güvenlik önlemleri alınmış. Kaliteli bir sistem olduğu söyleniyor.

Google Yeni İşletim Sistemi Hangi Özelliklere Sahip?

Google yeni işletim sistemi Fuchsia Os, sıfırdan geliştirilmiş bir işletim sistemidir. Eski bilinen teknoloji ile alakası bulunmaz. Çekirdeğin kaynak kodu tamamen açıktır. Geliştiriciler kendi isteklerine göre kendi değişikliklerini, işletim sistemi bünyesinde yapabilirler. Sesli kontroller için tam destekli bir ürun. Ekran dokunmatiği, sesli komutlar ya da bunun gibi birçok özellik yer alıyor.

Yorum Yap
Giriş Yap