• Ana Sayfa
  • Genel
  • O ülke vatandaşları, ömürleri boyunca otomobillerine ortalama 438 bin Euro harcıyor!

O ülke vatandaşları, ömürleri boyunca otomobillerine ortalama 438 bin Euro harcıyor!

 O ülke vatandaşları, ömürleri boyunca otomobillerine ortalama 438 bin Euro harcıyor!
Okunuyor O ülke vatandaşları, ömürleri boyunca otomobillerine ortalama 438 bin Euro harcıyor!

CarMoney grubunun (kendi ismini ‘araba finansmanı ninjaları’) yaptığı son tahlil, otomobille ilgili maliyetler için, ingiliz halkının yılda ortalama 2.835 £ harcadığını gösteriyor.

O ülke vatandaşları, ömürleri boyunca otomobillerine ortalama 438 bin Euro harcıyor!

“Statista, Nimblefins, AA ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli çevrimiçi kaynaklardan” bilgi alan takım, yakıt, sigorta, tamirat, servis, yol vergisi ve yıllık zarurî testlerin işletme maliyetlerinin yanı sıra otomobil satın alma maliyetlerini karşılaştırdı. Görünüşe nazaran, İngiliz şoförler 60 yıllık bir kullanım ömrü boyunca otomobillere ortalama yaklaşık 438.000 £ harcıyor, otomobil satın alma faktörü hesaba katıldığında ABD’den sonra ikinci sırada.

Bu toplam ortalama otomobil maliyetlerinden kestirim edildi ve takım sırf beş büyük ölçüde otomobile bağımlı ülkeye odaklandı: Fransa, Almanya, Yeni Zelanda, ABD ve Birleşik Krallık. Lakin, Avrupa’daki muadillerimizin tersine, ülkelerin yakıt, tamirat ve sigortaya harcadıklarını kabaca da olsa karşılaştırabilme görünürlüğü hayli ufuk açıcı.

Birleşik Krallık şoförleri, Fransız ve Alman şoförlere kıyasla otomobillerini tamir etmek için neredeyse iki kat daha fazla para harcıyorlar ve ya a) yollarının daha düzgün durumda olduğunu (her vakit söylemişizdir, değil mi?) ve/veya) yaptıkları tüm tamirleri, bir kol ve bir bacak için ücretlendirilmezler. Tahminen de işi kendileri yapmaktan daha memnunlar.

Birleşik Krallık üzere coğrafik olarak küçük bir krallık için, ABD’nin karasal olarak 40 kat daha büyük olmasına karşın, neredeyse Amerikalılar kadar yakıt harcıyorlar. Yılda 1.435 £ – 1.505 £. Blighty’nin bir buçuk katı büyüklüğünde bir ülkeye sahip olan Almanlar, ortalama olarak daha az ödüyorlar.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap