Google ikinci el araba ilanı işine giriyor!

 Google ikinci el araba ilanı işine giriyor!
Okunuyor Google ikinci el araba ilanı işine giriyor!

Teknoloji dünyasının en kıymetli markalarından biri olan Google, her ne kadar şimdilerde akıllı telefondan kablosuz kulaklığa pek çok farklı dalda çalışmalarını sürdürse de şirketin en değerli gücü hala arama motorundan geliyor. Dünyanın tartışmasız en değerli ve en çok kullanılan arama motoru olan Google, buradan aldığı güçle kendi pazar payını arttırmak için çalışmalarına devam ediyor.

Google tarafından son vakitlerde getirilen güncellemelere baktığımız vakit, birçoğunun ortak özelliğinin kullanıcıların aradıkları şeyin yanıtını arama motoru içerisinde bulmalarına yönelik olduğu anlaşılıyor. Yani rastgele bir mevzuda arama yapan kullanıcı, sonucu görebilmek için internet sitesine girmek yerine direkt yanıtı Google üzerinden alabilmeli. İşte bu mantıkla gelişimine devam eden arama motoru devi, artık de bu stratejisini ikinci el araç ilanları için uygulayacak.

Google ikinci el araba ilanı işine giriyor!

İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde uygulanacak olan yeni özelliğe nazaran, artık ikinci el araç ilanı için Google araması yapan bireyler, yakınında bulunan araba bayileri tarafından listelenen ikinci el araçları görebilecek ve temel özelliklerini birebir sayfada bulabilecekler. Bu sayede yalnızca istedikleri, beğendikleri aracın ayrıntılarına bakmak için siteyi ziyaret edecekler.

Tabi burada çok değerli bir detay var. Bu arama sonuçlarında görünebilmek için, ikinci el araç satan şirketlerin bu araçlarını Google İşletme Profillerine eklemeleri gerekecek. Aslında bu Amerika Birleşik Devletleri’nde son derece yaygın bir uygulama. Lakin ülkemizde bu türlü bir durum kelam konusu olmadığı için, kelam konusu yeniliğin ülkemize gelip gelmeyeceği, gelse bile malum sitenin hegemonyasını kırıp kıramayacağı hayli kuşkulu.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap