Whatsapp’ta nasıl küme oluşturulur?

 Whatsapp’ta nasıl küme oluşturulur?
Okunuyor Whatsapp’ta nasıl küme oluşturulur?

Bilmeyenler için kısaca WhatsApp’dan bahsedelim. WhatsApp, Facebook tarafından satın alınan tanınan bir anlık iletileşme uygulamasıdır. Birinci olarak 2009 yılında Jan Koum ve Brian Acton tarafından geliştirilmiş ve o vakitten beri dünya çapında milyarlarca kullanıcıya ulaşmıştır. Uygulama, metin, sesli bildiri, manzaralı arama ve belge paylaşımı üzere özellikler sunar.

Whatsapp’ta nasıl küme oluşturulur?

WhatsApp, kullanıcıların aygıtlarındaki telefon numaralarını kullanarak hesap oluşturmalarını gerektirir ve bu nedenle kullanıcılar ortasında direkt bir ilişki sağlar. Uygulama tıpkı vakitte küme sohbetleri oluşturmayı da mümkün kılar ve kullanıcılar tıpkı anda birden fazla şahısla konuşabilir.

WhatsApp, öteki iletileşme uygulamalarından farklı olarak uçtan uca şifreleme kullanarak kullanıcıların bildirilerinin güvenliğini sağlar. Bu, bildirilerin sırf gönderen ve alıcı tarafından görülebileceği manasına gelir. Dilerseniz kelamı daha fazla uzatmayıp asıl mevzumuza dönelim.

Aşağıdaki adımları takip ederek bir WhatsApp’da küme oluşturabilirsiniz:

  1. Whatsapp uygulamasını açın ve ana ekranın sağ üst köşesinde bulunan “Yeni Grup” düğmesine dokunun.
  2. Gruba katılmasını istediğiniz şahısları seçin. Bu bireyleri rehberinizden yahut telefon numaralarını elle girerek ekleyebilirsiniz.
  3. Grubun ismini ve profil fotoğrafını ayarlayın. Bu adımları geçmek isterseniz sonradan da yapabilirsiniz.
  4. Grubunuzu oluşturmak için “Oluştur” düğmesine dokunun.

Artık kümeniz oluşturuldu ve seçtiğiniz şahıslarla paylaşılabilir hale geldi. Kümenizin ayarlarını değiştirmek, üyeleri yönetmek yahut küme bilgilerini düzenlemek isterseniz, küme ana sayfasına gidin ve “Grup Bilgileri” düğmesine dokunun.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap