Bitcoin’in neden “dünyanın en sıcak konuları” ortasında?

 Bitcoin’in neden “dünyanın en sıcak konuları” ortasında?
Okunuyor Bitcoin’in neden “dünyanın en sıcak konuları” ortasında?

İş adamı ve “ Rich Dad Poor Dad ” isimli şahsî finans kitabının muharriri Robert Kiyosaki, Bitcoin’e ( BTC ) verdiği dayanağı bir defa daha yineledi ve kripto para ünitesinin mevcut prestiji para sistemine bir alternatif olarak hareket etme potansiyeline sahip olduğuna dikkat çekti.

Bitcoin’in neden “dünyanın en sıcak konuları” ortasında?

Kiyosaki, 2 Şubat’ta The Rich Dad Radio Show oturumunda, ABD dolarının bedel kaybı nedeniyle Bitcoin’i bedelli metallerin yanı sıra “dünyadaki en sıcak üç konu” ortasında etiketlediğini söyledi.

“Bugün piyasadaki en sıcak mevzu ve bu emlak değil. Buradaki şey, altın, gümüş ve natürel ki Bitcoin. Yani bu üç şeyin, şu anda dünyadaki en sıcak bahisler olmalarının nedeni, paramızın düzmece olması.”

Bitcoin ‘insanların parasıdır’

Bitcoin’in ortaya koyduğu potansiyele dayanarak Kiyosaki, varlığı “insanların parası” olarak isimlendirmeye devam etti. En çok satan muharrir, Bitcoin hakkında pek bir şey bilmediğini kabul etse de, varlığı hala 6.000 $ değerindeyken satın almaktan mutluydu.

Ayrıca Kiyosaki, mevcut finansal sistemin uydurma olduğunu ve hırsızlıkla karakterize edildiğini belirterek Bitcoin’in merkezi olmayan tabiatını selamlıyor üzere göründü.

Kiyosaki; “Şu anda tüm bu sistem düzmece. Bunu yıllardır söylüyorum, bu düzmece para. Bitcoin’i severim. Ben buna insanların parası diyorum. Artık Bitcoin hakkında pek bir şey bilmiyorum fakat onu 6,00 dolardan aldığım için mutluyum. Şu anda tek bildiğim bu’‘ dedi.

Bitcoin sahipleri varlıklı olacak

Özellikle, yatırımcı doları ‘sahte’ olarak nitelendirdi ve para ünitesinin Federal Rezerv’in artan baskısıyla devalüe edilmeye devam ettiğini vurguladı. Sonuç olarak, Fed’i enflasyonu denetim altına almamakla ve bunun sonucunda berbatlaşan bir ekonomik görünüme neden olmakla suçladı.

Bu çizgide Kiyosaki, daha evvel Fed siyasetlerinin karşılığında Bitcoin’in pahasında bir artışı tetikleyerek sahiplerini zenginleştireceğini kestirim etmişti. Hakikaten de Kiyosaki, düzenleyiciler menkul değerler olarak sınıflandırılan öteki varlıkları ezerken Bitcoin’in muhtemelen öne çıkacağını ileri sürdü.

Son olarak, Finbold tarafından bildirildiği üzere, Ocak ayının sonunda, finansal eğitim savunucusunun global iktisadın zati bir sakinlik içinde olduğunu ve sert bir iniş öngördüğünü gözlemlediğini belirtmekte yarar var.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap