Celsius, iflastan çıkmak için kurtarma planını açıkladı

 Celsius, iflastan çıkmak için kurtarma planını açıkladı
Okunuyor Celsius, iflastan çıkmak için kurtarma planını açıkladı

Devam eden iflas duruşmasının ortasında, artık çökmüş olan kripto borç veren Celsius Network, halka açık bir kurtarma şirketi olarak tekrar markalaştırarak süreçten çıkma planını açıkladı.

Celsius, iflastan çıkmak için kurtarma planını açıkladı

Celsius avukatları, plan onaylanırsa, varlıkları belirlenmemiş bir eşiğin üzerinde kilitli olan alacaklıların Varlık Paylaşımı Simgesi (AST) ismi verilen bir belirteç alacağını paylaştı. Bilhassa alınacak AST, varlıklarının bedelini yansıtacak ve sahipleri, temettü kazanma yahut bunları açık piyasada satma hakkına sahip olacaktır.

Ancak plan, kripto topluluğundan reaksiyon aldı ve yorumcular bunu potansiyel bir dolandırıcılık olarak nitelendirdi. Bilhassa, Crypto_Tolkien takma isimli bir Twitter kullanıcısı ve yorumcusu, kullanıcıların orjinal olarak yatırdıkları kripto para üniteleri yerine yeni bir token verilmesini sorgularken, tekrar yapılanmanın bir aldatmaca olduğunu öne sürdü.

“Sahte tekrar yapılanma, platformlarında kilitlenmiş fonlarınızın daha fazlasını çalmak ve size Bitcoin, Eth yahut Link’iniz yerine kıymetsiz bir “NEWCO” jetonu vermek için yapılan bir aldatmacadır. Kendi planları dışında diğer bir planın değerlendirilmesini engellemeye çalışıyorlar” dedi.

Ödeme eşiğiyle ilgili tartışma

Celsius avukatlarının mevzu hakkında Teminatsız Alacaklılar Komitesi (UCC) ile devam eden tartışmalar olduğunu belirtmesiyle, tokenin özgür bırakılması için eşiğin belirlenmediğini belirtmekte yarar var. Sonuç olarak Crypto_Tolkien, iki kuruluşun daha fazla para çalmayı planladığını argüman etti.

“Celsius ve UCC şu anda, Celsius’un geri alma yoluyla iflas ilan etmesinden 90 gün evvel çektiğiniz paranızı çalmayı planlıyor. O parayı vergi ya da hastane faturaları için kullanmış olman umurlarında değil. Meskenine haciz koyacaklar, maaşına haciz koyacaklar” dedi.

Doğru teklifleri alamamak

Gerçekten de, Celsius’a nazaran, şirketin hakikat teklifleri alamayınca toparlanma seçeneği araştırıldı. Lakin platform, toparlanmanın kısmi olacağını açıklıyor.

Şu anda, kurtarma planının, varlıkların platformdan çekilmesine ait evvelki bir güncellemeyi etkileyip etkilemeyeceği muhakkak değil. Bilhassa Celsius problemleri, şirketin likidite meselelerini münasebet göstererek para çekme süreçlerini durdurmasının akabinde başladı.

Finbold tarafından bildirildiği üzere mahkeme, Celsius’un fonları öteki varlıklarla karıştırılmamış belli müşterilere mevduatları iade etmesi gerektiğine karar verdi. Sonuç olarak Celsius, ileriye dönük olarak daha fazla bağlantı kuracağını duyurdu.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap