Biyonik Uzuvların Geliştirilmesi

Askeri harekatlarda ya da görev başında kişilerin uzuvlarının kopması, doğuştan bir uzuv eksikliğinin olması, günlük hayatta yaşanan bir kaza sebebi ile el ya da ayaklarda kopma meydana gelmesi çok sık rastlanan durumlardandır.
 Biyonik Uzuvların Geliştirilmesi
Okunuyor Biyonik Uzuvların Geliştirilmesi

Biyonik Uzuvların Geliştirilmesi

Askeri harekatlarda ya da görev başında kişilerin uzuvlarının kopması, doğuştan bir uzuv eksikliğinin olması, günlük hayatta yaşanan bir kaza sebebi ile el ya da ayaklarda kopma meydana gelmesi çok sık rastlanan durumlardandır. Bu durum hayatın bir gerçeği halini almıştır. Biyonik uzuvların kullanılması ile beraber kişilerin özellikle günlük hayata entegre olmalarının çok daha kolay bir biçimde tamamlandığı da belirtilmelidir.

Biyonik Uzuvların Hissetme Becerisi

Protezler ve beynin dokunma duyusu arasında kurulan bir manyetik iş birliği ile ilerleyen senelerde bu konuda büyük bir gelişim kaydedilebileceği düşünülmektedir. Bu şekilde sadece işlevsel olarak değil aynı zamanda duyusal olarak da kaybın tam olarak kompanse edilmesi mümkün olacaktır. Bu aşamada kişilerin ödeme yapacakları tutarın oldukça yüksek olacağı da belirtilmelidir.

Hayata Entegrasyon Kolaylaşıyor!

Normal koşullarda uzuv eksikliği yaşayan kişilerin sosyal hayata entegre olmakta sorun yaşadıkları ve kendi ihtiyaçlarını giderme alanında da sorun yaşadıkları görülmektedir. Bu tür sorunların ortadan kaldırılması için protezler kapsamında uygulanan teknolojilerin çok daha gelişkin bir hale gelmesi sevindirici bir duruş sunmaktadır.

Yorum Yap
Giriş Yap