iPhone Animasyonları Nasıl Kapatılır?

 iPhone Animasyonları Nasıl Kapatılır?
Okunuyor iPhone Animasyonları Nasıl Kapatılır?

iPhone Animasyonları Nasıl Kapatılır? – İşte Çözüm Yolları

iPhone Animasyonlarını Kapatmak

iPhone Animasyonları Nasıl Kapatılır? iPhone kullanıcıları animasyonları animasyonları nasıl kapatırım sorusunun yanıtını arıyor. Bu konu hakkında sizlere detaylı bilgiler sunuyoruz.

iPhone animasyonları nasıl kapatılır? Kapatma işlemi için alt tarafta bulunan atmanız gereken adımları takip edebilirsiniz.

  • Telefonunuzda ayarlar bölümüne giriş yapın. Bunun için uygulama sayfasını kullanabilirsiniz.
  • Genel bölüme giriş gerçekleştirin. Ayarlar sayfasına tıkladığınızda genel sayfasının olduğunu görebilirsiniz.
  • Erişilebilirlik seçeneğine tıklayın. Bu bölümde ortaya çıkan hareketi azalt seçeneği bulunuyor. Butona tıklayarak o alanın aktif hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Hareketi azalt seçeneğini tıklayarak animasyonları kapatabilirsiniz. İphone animasyonları kapatmak isteyen herkes bu adımlardan yararlanabilir. Kapatmak için gereken işlemi tamamladığınızda animasyonların cihazınızda aktif olarak bulunmadığını görebilirsiniz. İşlemleriniz sırasında sizi rahatsız eden animasyonların kapatılmasını sağlayabilirsiniz.

iPhone Animasyonları Ne İşe Yarar?

Animasyon hızını arttırmak için Jailbreak desteğini bulunduran Apple, aynı zamanda bu animasyonlar uygulamasının pasif hale getirilmesine de destek veriyor. Telefonun hızlı bir şekilde kullanılması için son derece avantajlı olan bu uygulama, dilediğiniz zaman aktif halden pasif hale geçiş yapabiliyor. Kapatma işleminin hemen sonrasında animasyonlar üzerinden işlem yapmayı durdurabilirsiniz.

İOS 9.3 güncellemesi ile birlikte animasyonlar üzerinden Jailbreak kullanabilirsiniz Güncelleme geldikten sonra hemen uygulamayı sistem üzerinde kullanabilirsiniz. Sizin için uygun olan sistem hangisi ise ondan anında yararlanabilirsiniz. İstediğiniz zaman animasyonlardan faydalanma ya da animasyonların kapanmasını sağlayabilirsiniz.

iPhone Animasyonları Tamamen Kapatılabilir Mi?

Iphone telefonlarda yer alan animasyonlar şık gözükse bile telefonun işletim sisteminin üzerinde yük ortaya çıkarabiliyor. Bu durum çalışma hızını yavaşlatabiliyor. Bunun için birkaç işlem yapmak gerekiyor. Sizlere verdiğimiz adımlar İos 7 ile 9 üzerinde kolayca çalışabiliyor. Iphone telefonunuzda yer alan menüden hareketi azalt bölümünü tıklayarak erişilebilirlik kısmından asistive touch özelliğini seçebilirsiniz. Ayarları sağ alt ya da sol üst kısmına getirdikten sonra ekrana bastığınız zaman animasyonları kapatabilirsiniz. Bu şekilde cihaz üzerinde yaşanan donma ve hız kaybını önleyebilirsiniz.

Iphone kullanıcıları için animasyonlar bazı durumlarda zor anlar yaşatabiliyor. Animasyonların nasıl hızlandırabileceği konusunda arayışa giren kullanıcılar bu konuda araştırma yapıyor. Telefon sahipleri animasyonları hızlandırmak için Jailbreak yönteminden destek alıyor. İos 9.3 güncellemesiyle birlikte Jailbreak yöntemiyle sağlanan işlev açığı kapatıldı ve animasyonlara hız kazandırıldı.

Yorum Yap
Giriş Yap