• Ana Sayfa
  • Genel
  • Kripto borsaları Türkiye’nin depremzedelerine yardım kelamı verdi!

Kripto borsaları Türkiye’nin depremzedelerine yardım kelamı verdi!

 Kripto borsaları Türkiye’nin depremzedelerine yardım kelamı verdi!
Okunuyor Kripto borsaları Türkiye’nin depremzedelerine yardım kelamı verdi!

Şimdiye kadar 1.700’den fazla insanı öldüren ve Türkiye ile Suriye’nin birtakım bölgelerini yerle bir eden yıkıcı bir sarsıntının akabinde, kripto para ünitesi kesiminden dayanak yağıyor ve çok sayıda kripto borsası şimdiden etkilenenler için yardım paketleri hazırlamaya başladı.

Kripto borsaları Türkiye’nin depremzedelerine yardım kelamı verdi!

7,8 büyüklüğündeki sarsıntı, Türkiye’nin Kahramanmaraş vilayetini sarstı, akabinde öğlen saatlerinde eşit derecede şiddetli, ölçülen büyüklüğü 7,5 olan bir öbür zelzele ve 6 Şubat Pazartesi günü iki komşu ülke ve ötesinde hissedilen düzinelerce küçük sarsıntı geldi.

Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler ve kuruluşlar, Gate.io, Binance, Bitfinex, Bitget dahil olmak üzere çok sayıda kripto ticaret platformu tarafından emsal yardım gayretlerinin taahhüt edilmesiyle, tıp, kurtarma ekipmanı, finansman ve insan gücü bahislerinde yardım sunarak kurbanların yardımına süratle akın etti.

Yardım Taahhütleri

Nitekim Gate.io’nun Twitter kanalı, platformun “Türkiye’de zelzele bölgesinde bulunanlara yardım paketleri hazırlamaya başladığını” ve “yetkililerle koordineli bir formda ulaştıracağını” belirtirken, Binance CEO’su Changpeng Zhao dayanak sözleri kullandı.

Bu hisler, “depremden etkilenenlere takviye için bir yardım paketi üzerinde çalıştığını” söyleyen Bitfinex ve keder hislerini yineleyen Bybit tarafından da paylaşıldı. bölge.”

Bu haftaki Alım Satım Yarışından elde edilen gelirin Kızılay’a bağışlanacağını vurgulayan BitMEX de fikirlerine katıldı ve bağış yapabilenleri tıpkı şeyi yapmaya teşvik etti ve Bitget tarafından da somut adımlar atılıyor.

Özellikle, Türkiye, başka tüm bölgeler ortasında her yıl en yüksek kripto süreç hacmi büyümesini (YoY) kaydetmesiyle 2022’de kendi başına öne çıkan bölge olan Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki (MENA) en büyük kripto para piyasasıdır.

Tesadüf yapıtı, Finbold’un bildirdiği üzere Türkiye, vatandaşları Temmuz 2021’den Haziran 2022’ye kadar 192 milyar dolar bedelinde kripto aldığından, Chainanalysis’in 2022 Global Kripto Benimseme Endeksi’nde yıllık %10,5’lik kripto süreç hacmi artışıyla tüm ülkeler ortasında 12. sırada yer aldı.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap