• Ana Sayfa
  • Genel
  • Bitcoin yatırımcısı iyimserliği geri döndü! Bu ne manaya geliyor?

Bitcoin yatırımcısı iyimserliği geri döndü! Bu ne manaya geliyor?

 Bitcoin yatırımcısı iyimserliği geri döndü! Bu ne manaya geliyor?
Okunuyor Bitcoin yatırımcısı iyimserliği geri döndü! Bu ne manaya geliyor?

İlk kripto para ünitesinin Kasım ayından bu yana en değerli haftalık kayıplardan birini yaşamasıyla Bitcoin’in ( BTC ) 2023 rallisi duruyor üzere görünse de, zincir üstü bilgiler yatırımcılar ortasında genel bir optimistlik olabileceğini gösteriyor.

Bitcoin yatırımcısı iyimserliği geri döndü! Bu ne manaya geliyor?

Kripto tahlil platformu Santiment’in bilgilerine nazaran, bilhassa 6 Şubat prestijiyle yaklaşık 620.000 küçük Bitcoin adresi, FTX kripto borsasının çöküşünden bu yana artan bir süratle ağda yine ortaya çıktı.

Platforma nazaran, adresler yaklaşık 0.1BTC yahut daha azını tutuyor ve 2022’de bastırılmış bir büyüme kaydetti, lakin 2023’te, bilhassa Bitcoin’in 20.000 $’ı geri kazanmasının akabinde yine canlanıyor.

Mini Bitcoin aktiviteyi ele alır. Kaynak: Santiment

“FOMO’nun geri döndüğü 13 Ocak’ta fiyatın 20 bin doları tekrar kazanmasından bu yana ağda tekrar ortaya çıkan ~ 620 bin küçük Bitcoin adresi oldu . Bu 0,1 BTC yahut daha az adresler 2022’de yavaş büyüdü, lakin 2023 tüccar iyimserliğinin geri dönüşünü gösteriyor” dedi.

Yeniden dirilişin küçük toprak sahibi faaliyetlerindeki etkisi

Genel olarak, küçük hissedar faaliyetlerindeki yine canlanma, daha fazla insanın Bitcoin’e yatırım yapmakla ilgilenmeye başladığını gösterdiğinden, kripto para ünitesi piyasası için umut verici bir işarettir. Bu, geçen yılın daha yeterli olması için kırmızı bölgede süreç gören Bitcoin fiyatlarının akabinde geldi.

Nitekim 2023, piyasanın yeni bir boğa koşusuna giriştiği iyimserliğiyle geldi, münasebetiyle FOMO hissiyatı. Bilhassa perakende ticaretindeki artış, Bitcoin’in son zamanlardaki kazanımlarına katkıda bulunmuş olabilir.

Ek olarak, Bitcoin’in rallisine temel olarak olumlu makroekonomik faktörler yardımcı oldu. Bununla birlikte, uzmanların yeni haftadaki düşüşün kripto için bir “dipten satın alma” haftasının başlangıcı olduğuna işaret etmesiyle varlığın ivmesi durdu.

Bitcoin fiyat analizi

Şu anda, Bitcoin 23.000 $ düzeyinin üzerinde tutunamadı. Basın vaktinde, varlık 22.810 dolardan süreç görüyordu ve haftalık yaklaşık %3’lük kayıpları temsil ediyordu.

İlginç bir halde, Bitcoin düşüş eğilimiyle karşı karşıya kalsa da, varlık bir yükseliş golden cross geçirmenin eşiğinde. Model, 50 günlük hareketli ortalama fiyatı 200 günü aştığında oluşur. Bu durumda, model en son 2020 ve 2021’deki boğa piyasalarından evvel gerçekleşti.

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Başka yerlerde, Bitcoin 439.67 milyar dolarlık bir piyasa kapitalizasyonunu denetim ediyor. Bitcoin düşüş eğilimine girerken, kripto topluluğu yaklaşan enflasyon datalarına ve bunun Federal Rezerv’in para siyasetini nasıl etkileyeceğine odaklanıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap