• Ana Sayfa
  • Genel
  • Microsoft’un “ödevlerimizi yaptırdığımız” asistanı birinci 7 günde ne öğrenmiş olabilir?

Microsoft’un “ödevlerimizi yaptırdığımız” asistanı birinci 7 günde ne öğrenmiş olabilir?

 Microsoft’un “ödevlerimizi yaptırdığımız” asistanı birinci 7 günde ne öğrenmiş olabilir?
Okunuyor Microsoft’un “ödevlerimizi yaptırdığımız” asistanı birinci 7 günde ne öğrenmiş olabilir?

Microsoft’un yapay zeka dayanaklı Bing arama motorunu dünya çapında kullanıma sunmasından bu yana bir hafta geçti. Şirket şimdiye bu yapay zekaya ne öğretmiş olabilir?

Daha hiç denememiş olanlar için söylemek gerekirse klasik arama sonuçları daha da arttı diyebiliriz.

Yapay zeka birinci 7 günde bunları öğrendi

Microsoft paylaştığı bilgilerde, yeni Bing tarafından oluşturulan karşılıklarla ilgili geri bildirimlerin çoğunlukla olumlu olduğunu ve kullanıcıların yüzde 71’inin yapay zeka dayanaklı cevapları “beğendiğini” belirtti.

Microsoft beklediği üzere yeni eserlerini nasıl geliştirebileceği konusunda da çok sayıda geri bildirim aldı. Arama sonuçlarıyla ilgili olarak şirket, hizmetin canlı spor skorları üzere yeni bilgilere muhtaçlık duyan cevaplarla uğraş ettiğini söyledi.

Ayrıca şirket, mali raporlardaki sayılar üzere olgusal cevaplara yardımcı olabilmek için yapay zekaya gönderilen temel bilgileri 4 kat artırmayı ve cevapları yaratıcı bir halde kullanmayı da planlıyorlar.

Sohbet ile ilgili olarak Microsoft, 15 yahut daha fazla soru içeren uzun oturumların Bing’in tekrarlanmasına, yardımcı olmayan yahut tasarlanan üsluba karşı uygun olmayan karşılıklar vermesine neden olabileceğini fark etti.

Microsoft ayrıyeten, sohbetin vakit zaman sorgulara sorulduğu tonda karşılık vermeye çalıştığını da belirtti. Microsoft, bu senaryonun çok fazla soru sorma gerektirdiğini, bu nedenle herkesin bunu yaşamayacağını açıkladı. Yeniden de dev şirket, yapay zekayı dizginlemenin ve kullanıcılara daha ince ayarlı denetim sağlamanın yollarını aradıklarını söylüyor.

Microsoft ayrıyeten, AI takviyeli sohbetin “Yeni teknolojinin tam olarak tasavvur etmediğimiz bir şey için eser pazarlarına uygun olduğunu ve olağanüstü bir örneği olduğunu” açıkladı. Yani Microsoft, insanların sohbeti dünyayı daha genel bir formda keşfetmek ve toplumsal cümbüş için bir araç olarak kullandığıklarını açıklıyor.

Microsoft ayrıyeten, geçen hafta boyunca sunduğu özellik ve yeteneklere ait birçok talebi not aldıklarını ve gelecek sürümlere dahil edilmek üzere en yeterli fikirleri değerlendireceklerini söylüyor.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap