PayPal 2.000 çalışanını işten çıkarıyor

 PayPal 2.000 çalışanını işten çıkarıyor
Okunuyor PayPal 2.000 çalışanını işten çıkarıyor

PayPal lideri ve CEO’su Dan Schulman’a nazaran işten çıkarmalar önümüzdeki birkaç hafta içinde gerçekleşecek ve şirketin birtakım kısımları başkalarından daha fazla etkilenecek.

Schulman, “Ayrılan meslektaşlarımıza azami saygı ve empati ile davranacağız, onlara cömert paketler sunacağız” dedi. “PayPal’a yaptıkları manalı katkılar için ferdî takdirimi söz etmek istiyorum.”

Şirket bununla, son aylarda işten çıkarmalar ilan eden öbür teknoloji şirketleri listesine katılmış oldu. Bu ayın başlarında Google, 12.000 çalışanını yahut global iş gücünün yaklaşık yüzde altısını işten çıkarma planlarını açıkladı. Bundan evvel Microsoft, 10.000 kişiyi işten çıkaracağını söyledi.

PayPal 2.000 çalışanını işten çıkarıyor

Schulman, Microsoft, Google ve öteki teknoloji firmalarındaki muadilleri üzere, PayPal’ın işten çıkarılmasını şirketin son vakitlerde kendisini içinde bulduğu “zorlu makro-ekonomik ortam”dan sorumlu tuttu. “Maliyet yapımızı hakikat boyutlandırmada kıymetli ilerleme kaydetmiş ve kaynaklarımızı temel stratejik önceliklerimize odaklamış olsak da, yapacak daha çok işimiz var” dedi.

ABD iktisadının şimdi resesyona girmediğini belirtmekte yarar var. Ulusal işsizlik oranı %3,5 ile 50 yılın en düşük düzeyinde lakin gayri safi yurtiçi hasıla son çeyreklerde büyüdü. Bilhassa PayPal en son çıkar davetinde Wall Street beklentilerini aştı ve yıllık çıkar ve gelirleri sırasıyla %11 ve %7 arttı.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap