Php Debug Nasıl Yapılır?

 Php Debug Nasıl Yapılır?
Okunuyor Php Debug Nasıl Yapılır?

Php parametrelerini açabilmek için farklı alternatif yöntemler bulunur. Php debug nasıl yapılır? Herhangi bir betik hatasını bulabilmek için buradaki hataların yorumlanması gerekir. Hata kayıtları açık olmadığı zaman uyarıcıya da ciddi hatalara basılmaz.

  • Betik çalışırken sistemsel olarak kişinin haberi olmaz. Burada de bu parametrelerini açabilmek ve hataların ayıklanabilmesi için birçok yöntem kullanılmaktadır. Yani php debug işlemlerinin yapılabilmesi için debug olarak sistem çalışma gerçekleştirir. Farklı metotlarda php çalıştırıcıları bulunur.
  • Bu parametreler kodlarla birlikte şekillerinir. Yani içinden işlemleri açma günümüzde en çok kullanılan yöntemdir.
  • Bunun için php komutlarının verilmesi gerekir. Bu komutlar php debug nasıl yapılır ya da sistemsel olarak nasıl parametreye tanımlanır gibi sorulara cevap verir.

Php.İni İçinden Daybook İşlemlerini Açma Nasıl Yapılır?

Php.ini dosyasında yapılan ayarlamalar bütün betikler de geçerlidir. Fakat bu genel olarak tavsiye edilmez. Yerelde çalışırken hata ayıklama açık olsun dediğiniz takdirde işe yarayabilir. Harici olarak kullanılması önerilmez. En sık kullanılan yöntem kodlama ya da komut vererek yapma işlemidir.

Bilgisayarda Debug Nedir?

Bilgisayar ya da yazılım ile uğraşan kişiler bug ve debug gibi ifadeleri sıklıkla duymaktadır. İngilizce’de bug, böcek anlamına gelir. Debug ise böcekten arındırma olarak ifade edilir. Php sisteminizde hata ayıklama için de bu ifade yani böcekten arındırma, hataları ayıklama sistemdeki hataların giderilmesi gibi etmenler için bulunur.

Yorum Yap
Giriş Yap