Php İni Nerede?

 Php İni Nerede?
Okunuyor Php İni Nerede?

Php sistemi içerisinde dosyalar farklı alanlarda bulunabilir. Bu dosyaları bulabilmek için gizli sekmeleri de kontrol etmeniz gerek . Php ini nerede?

  • Php ini dosyası içerisindeki configuration file path ya da loaded configuration file bölümlerine girilebilir.
  • Genellikle php.ini dosyası ilk konum olarak varsayılır.
  • İkinci konum ise php kurulumuzun modül olarak kullanıldığı takdirde geçerlidir.

Php.İni Dosyası Nedir?

Php.ini dosya sunucu sistemindeki php ayarlarını yapabileceğimiz, her türlü yapılandırmanın bulunduğu bir dosyadır. Php ini nerede? Php ini, iki farklı bölümde bulunabilir. Kontrol edildiği takdirde yapılandırma ayarları da görebilir.

Php.İni Ne İşe Yarar?

Gerekli olan yazılımlarda, özel ayar dosyası bulunur. Özel ayar dosyası php.ini şeklinde adlandırılır. Sistemsel olarak php.ini dosyası oldukça önemli bir dosyadır. Bütün yapacağınız değişiklikler ya da sonradan yapmanız gereken içeriklerde ki farklılıklar gibi etmenler de, php.ini özel ayar dosyası olarak ifade edilir. Php uzantılı dosyaların çalıştırılabilmesi ya da çalışma sisteminde bir problem olduğu zaman kontrol aşamaları gibi birçok etmende bu dosya üzerinden gerçekleştirilir . Bu yüzden bu dosyanın kaybedilmemesi ya da herhangi bir alanda bulunmadığı durumda kontrol edilmesi, lenox sunucularınızda php.ini dosyanızı yalnızca tek bir komutla sorgulayıp öğrenebilirsiniz. Burada konumlandırma sistemi php kurulumunuzda modül olarak olduğu zaman geçerlidir. Fakat genellikle ilk konum dosyanın konumudur. Bu detayı bilmekte de fayda var.

Yorum Yap
Giriş Yap