Şu an BTC için satın alım fırsatı mı?

 Şu an BTC için satın alım fırsatı mı?
Okunuyor Şu an BTC için satın alım fırsatı mı?

Kripto para ünitesi analisti Michaël van de Poppe’nin gözlemlediği üzere, kripto para piyasası, yıl başından bu yana rallisinin akabinde haftaya biraz düşüş notuyla girerken, Bitcoin’in ( BTC ) konsolidasyonu yatırımcılar için ” düşüş satın alma ” fırsatını temsil ediyor.

Şu an BTC için satın alım fırsatı mı?

Bitcoin haftaya “düşük aralığa hakikat ve bu takviye alanı 22.3-22.7K $’a” düşerek başladı, bu “uzun mühletler için bir nokta olabilir”, lakin kripto uzmanı olarak “en uygun olanı 21.7K $’lık bir taramadır”.

Van de Poppe’ye nazaran, daha evvelki bir tweet’inde bahsettiği üzere, bu türlü bir “nihai likidite taraması”, USD endeksinin mevcut gücü ile mümkün olabilir ki bu, kendi kelamlarıyla bunun bir başlangıcın başlangıcı olduğunu gösteriyor.

DXY hareketlerinin tahlili. Kaynak: Michaël van de Poppe

2022’deki büyük kripto düşüşü sırasında 8.800’den fazla Bitcoin satın almış olan kurumsal iş zekası (BI) yazılımı satıcısı MicroStrategy’ye ‘dip satın almanın’ değerli bir avantaj sağladığını da belirtmekte yarar var.

Bitcoin fiyat analizi

Bu ortada, birinci merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlığı şu anda 22.853 $ fiyatıyla el değiştiriyor, günde %2,28 düşüş kaydediyor ve bir evvelki haftaya nazaran %3,97 düşüş kaydediyor, lakin aylık grafiğinde hala %34,74 yarar sağlıyor.

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Aynı vakitte, Ocak 2023’te 4.400 ABD’li yetişkinle yapılan bir anket, Finbold’un 3 Şubat’ta bildirdiği üzere, Bitcoin için kasvetli bir gelecek öngördü ve varlığın önümüzdeki altıncı ayda 15.252 dolardan süreç göreceğini varsayım etti.

Öte yandan, şahsî finans kitabı “ Rich Dad Poor Dad ” ın müellifi Robert Kiyosaki, ABD dolarının kıymet kaybı nedeniyle Bitcoin’i ‘dünyanın en sıcak üç konusu’ ortasında sıralarken, Berkshire Hathaway Lider Yardımcısı Charlie Munger, birinci kripto paranın yasaklanmasını istiyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap