• Ana Sayfa
  • Genel
  • Zelzele için korkutan senaryo, sarsıntı profesörü vefat oranı için sayı verdi! Dehşetli tablo!

Zelzele için korkutan senaryo, sarsıntı profesörü vefat oranı için sayı verdi! Dehşetli tablo!

 Zelzele için korkutan senaryo, sarsıntı profesörü vefat oranı için sayı verdi! Dehşetli tablo!
Okunuyor Zelzele için korkutan senaryo, sarsıntı profesörü vefat oranı için sayı verdi! Dehşetli tablo!

Türkiye bu güne yıkım haberleriyle merhaba dedi. Bu kara günde merkez üssü Kahramanmaraş olan 2 farklı deprem meydana geldi. 7.7 ve 7.6 şiddetindeki zelzelelerde birinci belirlemelere nazaran yaklaşık olarak 3000’e yakın bina yerle bir oldu.

Birçok kentin etkilendiği sarsıntıda, korkutan açıklama ise Kahramanmaraş valisinden geldi. Vali tarafından yapılan açıklamada yıkılan bina sayısının tespit edilmesinin çok mümkün olmadığı belirtildi. Şimdi kırsal kısımlarda yıkılan bina sayısına ait net bir bilgi yok.

Deprem için korkutan senaryo, sarsıntı profesörü vefat oranı için sayı verdi! Fecî tablo!

Depremin acı bilançosu ile ilgili makus haber ise Fox TV yayınına katılan sarsıntı profesöründen geldi. Profesör meyyit sayısının ileriki safhalarda çok daha fazla olacağını söyledi. Birtakım yüksek katlı binalardaki yaşayan sayısının 120’den fazla olduğuna dikkat çeken profesör vefat sayısının önümüzdeki süreçte onbinleri bulabileceği konusunda uyardı.

Son tabloya nazaran 3000’e yakın yıkılan bina kelam konusu. Her binadan 3 vefat haberi geldiğinde dahi vefat sayısı 10 bine yaklaşacaktır. Elbette bu hiç istemediğimiz bir tablo.

Bu ortada taban not olarak hatırlatalım. Yardım kuruluşlarının bir birçok bölgeye hareket etmiş durumdalar. Bu kuruluşlarla irtibata geçerek en makûs para yardımında bulunabilirsiniz.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap