Bir Tweet bile atmadılar! Starbucks yansıların odağında

 Bir Tweet bile atmadılar! Starbucks yansıların odağında
Okunuyor Bir Tweet bile atmadılar! Starbucks yansıların odağında

Bildiğiniz üzere ülkemizde eşi gibisi görülmeyen bir afet yaşadık. Güneydoğu Anadolu bölgemizde tam 10 vilayetimizi etkileyen sarsıntı, 7,6 büyüklüğündeydi. Lakin bu zelzelenin akabinde 7,5 büyüklüğünde olan ikinci zelzelenin de meydana gelmesi, afetin yıkıcılığını daha da arttırdı. Tüm bu yaşananların akabinde bölgeye kurtarma grupları sevk edilirken, bahisle alakalı tüm Türkiye adeta seferber oldu.

Bir Tweet bile atmadılar! Starbucks yansıların odağında

Devletle bir arada pek çok sivil toplum kuruluşu da bölgeye gitti. Ayrıyeten meydana gelen afete özel dal de kayıtsız kalmadı. Yardım tırları Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş üzere zelzelesi en ederinden hisseden kentlere ulaşmaya başlarken, bölgedeki en önemli kahrın elektrik olduğu ortaya çıktı. Depremzedelere yardımcı olmak isteyen pek çok istekli bölgeye gitmek istese de yaşanan trafiğin işleri daha da zorlaştırdığı gelen bilgiler ortasında.

Her ne kadar özel bölüm ve büyük markalar depremzedelere yardım etmeye başlasa da kimi şirketler ne yazık ki sessizliğini koruyor. Yardım etmek bir kenara, hususla alakalı bir tweet bile atılmaması vatandaşları kızdırdı.

Tepkilerin odağında ise ünlü kahve üreticisi Starbucks var. Resmi Twitter hesabından yakın vakte kadar bir paylaşım yapmayan Starbucks, toplumsal medya kullanıcıları tarafından sert bir formda eleştirildi. Bu tenkitler sonrasında Starbucks Türkiye, sarsıntıdan tam 4 gün sonra Twitter’dan “Starbucks Türkiye olarak bu sıkıntı günlerde; Zelzelenin birinci anından itibaren zelzele bölgesindeki yöneticilerimizle irtibat halindeyiz ve yapılan çalışmaları yakından takip ediyoruz.” şeklinde bir paylaşım yaptı. Şirket ayrıyeten güvenlik kuralları çerçevesinde yol mağazalarında ikram sağladıklarını da söyledi.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap