Facebook Canlı Yayın Açma Özelliği Nasıl Kullanılır?

 Facebook Canlı Yayın Açma Özelliği Nasıl Kullanılır?
Okunuyor Facebook Canlı Yayın Açma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Facebook Canlı Yayın Açma Özelliği İle Nasıl Yayın Açılır?

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformu olan Facebook’a canlı yayın özelliğinin gelmesi ile birlikte kullanıcılar bu özelliği nasıl kullanabileceklerini merak ediyor.

Günümüz internet dünyasında sosyal medyanın önemi, etkisi ve etkileşimi giderek artıyor. Artık insanlar geniş kitlelere ulaşabilmek için sosyal medya platformlarının sağladığı canlı yayın özelliğini kullanıyor. Geçmişte her gün milyonlarca insan İnstagram canlı yayın özelliği ile takipçilerinin tamamına aynı anda ulaşabilme ve onlarla canlı etkileşim kurma imkanı sağlıyordu. Hatta büyük firmalar bile bu özelliği kullanarak çok sayıda kişiye ulaşma ve reklam yapma imkanı buluyordu. Son yıllarda dünyanın en fazla kullanıcı sayısına sahip olmasına rağmen Facebook’un etkileşim anlamında oldukça geride kaldığı görülmüştü. Bu noktada Facebook tarafından yapılan güncellemeler arasında en çok ilgi gören Facebook canlı yayın yapma özelliği oldu. Çünkü dünyanın en fazla kullanıcıya sahip sosyal medya platformu olan facebook sayesinde aynı anda çok sayıda kişiye ulaşma imkanı ortaya çıktı.

Facebook Canlı Yayın Açmak

Facebook canlı yayın özelliği nasıl kullanılır sorusu bu özelliğin devreye girmesi ile birlikte Facebook kullanıcılarının en çok araştırdıkları konuların başında geliyor. Çünkü sahip olduğu kullanıcı potansiyeli ile Facebook aynı anda en çok kişiye ulaşma imkanı sunan sosyal medya platformu olarak dikkat çekiyor. Bu özelliğin tanınması ile birlikte Facebook’un etkileşim oranında gözle görülür bir artış olduğu görülüyor. Facebook canlı yayın açma aşamaları ise şu şekilde gerçekleşiyor;

  • Facebook’ta canlı yayın açmak için ana sayfanın üst kısmında yer alan “Canlı”butonuna tıklayarak canlı yayın özelliğini aktivite etmeniz gerekiyor.
  • Eğer daha önce hiç canlı yayın özelliğini kullanmadıysanız ilk olarak kamera ve mikrofon erişimi uyarılarını tamam diyerek onaylamanız gerekiyor. Bu sayede tüm bu özelikler entegre hale gelmiş oluyor.
  • Bu aşamadan sonra ise canlı yayını kimlere açılacağına yönelik seçimi gerçekleştiriyorsunuz.
  • Canlı yayını açma nedenini kısa bir şekilde belirttikten sonra ise  “Canlı Yayına Geç”butonuna tıklayarak canlı yayını açmış oluyorsunuz.
  • Bu özelliği kullanmanın diğer bir kısa yolu ise durum güncellemesi ekranından “Canlı Video”sekmesine tıklamak oluyor.

Yorum Yap
Giriş Yap