İşte 2025-2030 için Bitcoin fiyat tahmini!

 İşte 2025-2030 için Bitcoin fiyat tahmini!
Okunuyor İşte 2025-2030 için Bitcoin fiyat tahmini!

Kripto para piyasasındaki uzmanlar, bilhassa önde gelen dijital varlık 2023’ün başından bu yana 20.000 dolarlık ruhsal eşiğin üzerine çıkarken, Bitcoin’in ( BTC ) önümüzdeki aylarda ve yıllarda nereye gideceğini varsayım etmeye çalışıyor.

İşte 2025-2030 için Bitcoin fiyat tahmini!

Amiral gemisi dijital para ünitesi için bir sonraki halving aktifliği 2024 için planlanıyor ve birçok uzmana ve destekçiye nazaran Bitcoin’in fiyatını kıymetli ölçüde ‘zorlayabilecek’ olaylardan biri ve bunun kıymetli bir tesiri olabilir.

Bitcoin’in dördüncü halving aktifliği yahut dördüncü protokol dizaynlı blok ödüllerinde %50 azalma, her 210.000 blokta yahut yaklaşık dört yılda bir gerçekleşir. Kestirime nazaran, bir sonraki yarılanma olayı, Bitcoin 840.000 bloğa ulaştığında 4 Mayıs 2024 civarında gerçekleşecek.

Yatırımcılar neden bir sonraki Bitcoin yarılanması için yükseliş bekliyor?

11 Mayıs 2020’deki üçüncü halving aktifliğinin akabinde, madencilere çıkarılan her Bitcoin bloğu için 6,25 Bitcoin ödendi. Her 24 saatte bir üretilen ortalama 144 blok ile bu, her gün yaklaşık 900 Bitcoin’in çıkarılmasına ve ödüllendirilmesine eşittir.

Bitcoin blok zincirinin tasarımı gereği, bu ödül “yarıya indirilecek” ve dördüncü halving etkinliğinde blok başına 3.125 BTC’ye düşürülecek. Her gün çıkarılan ortalama blok sayısı tıpkı kalırsa, her gün yaklaşık 450 BTC oluşturulacaktır.

Bitcoin fiyatının gelecekte nasıl hareket edeceğini iddia etmeye çalışırken, geçmiş, fiyatların gelecekteki tarafını belirlemek için kıymetli bir araç olabilir; bu, Bitcoin’in kıymetinin birinci yarılanmadan bu yana yaklaşık 1000 kat arttığı gerçeği göz önüne alındığında bilhassa doğrudur.

Bu doğrultuda Finbold, sanayi uzmanlarını Bitcoin görünümleri ve varlığın 2025 ve sonrasına yönelik performansını tanımlaması beklenen temeller hakkında tahlil etti.

21 milyon BTC

1 Nisan 2022’de SBI Crypto tarafından ‘730002’ bloğunun madenciliği ile, çıkarılacak yalnızca 2 milyon BTC’nin (toplam 21 milyondan) kaldığı ortaya çıktı. Buna karşılık azalan arz ve artan talebin doğal bir sonucu olarak fiyat artışları meydana gelebilir.

Aynı vakitte, ödeme devi VISA’nın (NYSE: V ) önde gelen kripto ödeme platformu Wirex ile 40’tan fazla ülkede Bitcoin ve öteki kriptolar için kripto özellikli bankamatik ve ön ödemeli kartlar başlatmak üzere paydaşlık kurması üzere olumlu gelişmelerin de olumlu gelişmelere sahip olması bekleniyor. Gelecekte dijital varlık fiyatları üzerinde olumlu tesir.

Bitcoin yarılanması BTC fiyatını yükseltiyor

Ünlü takma isimli kripto ticaret uzmanı PlanB, Ekim ayında merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlığının evvelki fiyat hareketlerinin ve gelecek kestirimlerinin grafik tahlilini yayınlarken, “bir sonraki Bitcoin yarılanmasının geldiğini ve IMO’nun (yine) BTC’yi pompalayacağını” duyurdu.

Grafik, Bitcoin’in kıymetini ölçmek ve gelecekteki potansiyel fiyatı hakkında spekülasyon yapmak için kıtlık kavramını kullanan stoktan akışa (S2F) canlı bir modele bağlı. Bitcoin’in Mayıs 2020’deki üçüncü halving etkinliğinden sonra, PlanB tarafından savunulan grafik modeli birçok kaynaktan kıymetli ölçüde ilgi gördü.

PlanB, Bitcoin’in yarılanmadan sonra pompalamasını bekliyor. Kaynak: PlanB
PlanB’nin varsayımı, 2024’teki yarılanmadan sonra büyük bir Bitcoin dalgalanması öngören kripto para tüccarı ve analist Josh Rager’inkiyle dengeli. Rager, “gerçek parti 2024’e kadar başlamaz” dedi.

Analist, 25 Ağustos’ta Bitcoin’in halving olaylarının akabinde büyüme yörüngesinin 2024 dalgalanmasında tekrarlanacağını iddia ettiği tweet’ine atıfta bulunuyordu.

Bu varsayımlar neden değerli?

Halving olayının akabinde, fiyatlar sonraki yıllarda istikrarlı ve kıymetli ölçüde artma eğilimi gösterir ve yaklaşık bir buçuk yıl sonra en yüksek düzeyine ulaşır. Bir sonrakinde de birebir şeyin olması durumunda bu, Bitcoin yatırımcıları için sevindirici bir haber olacaktır.

İlginç bir biçimde, üstteki tahlil, daha evvel Ocak ayının sonunda Bitcoin’in bir sonraki halving civarında yahut 2025 yılına kadar 100.000 doları görebileceğini söyleyen Bloomberg’in kıdemli emtia uzmanı Mike McGlone’un varsayımlarıyla örtüşüyor.

McGlone, daha evvel Bitcoin’in gelecekte en büyük rakibi olarak altından daha düzgün performans gösterebileceğini belirterek, âlâ bilinen optimist halini uzun vadede koruyor. Ona nazaran:

“Bitcoin’in önümüzdeki birkaç yıl içinde, muhtemelen halving civarında, tahminen 2025’te 100.000 dolara ulaşmasını bekliyorum.”

BTC fiyat analizi

Yayınlandığı sırada Bitcoin, 15 Şubat’taki 22.000$ fiyat düzeyinin üzerinde takviyesi tuttuğu için 22.117$’dan süreç görüyordu. Toplam piyasa kıymeti, son 24 saatte 20.7 milyar$’lık süreç hacmiyle 420.8 milyar$’dır.

Bitcoin 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Fiyat kestirimi 2025

Özellikle, en çok satan ferdî finans kitabı ‘ Rich Dad Poor Dad’ın muharriri Robert Kiyosaki, Bitcoin’i gümüş ve altının yanı sıra “dünyadaki en sıcak üç konudan” biri olarak etiketledi ve BTC’nin 2025 yılına kadar 500.000 dolara ulaşacağını iddia etti.

Bu ortada, Finbold tarafından hazırlanan ve uzmanların 2023’te Bitcoin’den ne bekleyebileceklerine yük verdiği özel bir kesim raporunda, BitcoinMiningSoftware.com’u işleten bir kripto madencisi olan Stefan Ristic, Bitcoin’in 2024’te yarılanmasının muhtemel bir boğa koşusu için değerli bir katalizör vazifesi görmesini bekliyor.

Fiyat iddiası 2030

Finder’ın fintech uzmanları paneli tarafından Ocak 2023 raporunda sağlanan ortalama kestirime nazaran, BTC’nin 2025’e kadar 77.492 dolara ve 2030’a kadar 188.451 dolara ulaşacağını kestirim ediyorlar.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap