Microsoft öğrenciler için harekete geçti

 Microsoft öğrenciler için harekete geçti
Okunuyor Microsoft öğrenciler için harekete geçti

Microsoft, mevcut bir Arama Koçuna ek olarak, Teams for Education’da öğretmenlerin uygulama çalışması yoluyla sağlıklı çevrimiçi araştırma alışkanlıkları geliştirmesine yardımcı olan bir Arama İlerleme özelliği sunacak.

Özellik sayesinde eğitimciler bir ödev için gerekli kaynaklara ulaşmakla kalmayıp, birebir vakitte öğrencilerin sorumlu bir formda arama yapıp yapmadıklarını da denetim edebilecek ve öğrencilerin sırf sonuçlarda yer alan birinci siteyi mi tıkladıklarını yahut kaynak kalitesini denetim etmek için NewsGuard üzere filtreleri mi kullandıklarını bilebilecek. Öğrenciler de bir projeyi teslim etmeden evvel izledikleri akıl yürütmeleri ve çalışmalarını gösterebilecek.

İlerleme aracı, Teams’i kullanan öğrencileri hem daha kesin aramalar yapmaya hem de yanlışlıklara dikkat etmeye teşvik eden Arama Koçunu destekliyor. Aramalar makul alan isimleriyle (.gov yahut .edu gibi), tarih aralıklarıyla ve evrak çeşitleriyle sınırlanabilecek. Bir tezin inceleme altında olup olmadığını öğrenmek için gerçekleri denetim eden siteler aracılığıyla sorgulamaları ilerletmek de mümkün olacak. Bing’in inançlı araması varsayılan olarak aktif ve sonuçlar reklamsız olacak.

Microsoft öğrenciler için harekete geçti

Arama İlerlemesi, yılın ilerleyen vakitlerinde öncelikle önizleme biçiminde sunulacak. Arama Koçu ise Teams’de dünya çapında aslında mevcut. Microsoft, her iki özelliğin de 50’den fazla lisanda çalışacağını söylüyor.

Microsoft ayrıyeten öğrencilerin genel okuma hünerlerini de geliştirmek istiyor. Şirketin Okuma Koçu, Word Online, OneNote, Teams Assignments, Minecraft Education ve başka platformlar için Sürükleyici Okuyucularda bulunacak ve öğrencilere hem çevrimiçi hem de kullandıkları uygulamalarda daha fazla akıcı okuma tecrübesi sunacak. Bu ortada Okuma İlerlemesi, çocukların okuduklarını nitekim anladığından emin olmak için manaya soruları ekleyecek. Her iki güncelleme de bu yıl içinde kullanıma sunulacak.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap