• Ana Sayfa
  • Bilim
  • Ahbap’a 4.2 milyon dolar, Kızılay’a 331 dolar! Bağış ölçüleri ortasındaki fark şok yarattı!

Ahbap’a 4.2 milyon dolar, Kızılay’a 331 dolar! Bağış ölçüleri ortasındaki fark şok yarattı!

 Ahbap’a 4.2 milyon dolar, Kızılay’a 331 dolar! Bağış ölçüleri ortasındaki fark şok yarattı!
Okunuyor Ahbap’a 4.2 milyon dolar, Kızılay’a 331 dolar! Bağış ölçüleri ortasındaki fark şok yarattı!

6 Şubat’ta gerçekleşen zelzele felaketi ile birlikte tüm Türkiye bir oldu, birlik oldu. Birinci günden itibaren pek çok kuruluş tarafından bağış toplanıyor. Bağış toplayan isimlerin başında ise AFAD, Kızılay ve Ahbap geliyor.

Özellikle burada Ahbap için farklı bir parantez açmamız gerekiyor. Zira Ahbap topladığı bağışlar ile de gündeme damga vurmuş durumda. Şimdiye kadar sarsıntı felaketinde etkin bir rol oynayan Ahbap, olağan bağışlar haricinde kripto para bağışları da kabul ediyor.

Ahbap’ın kripto para bağışlarını kabul etmeye başlamasıyla birlikte Kızılay da benzeri bir stratejiye yönelmiş ve kripto para bağışlarını kabul edeceğini açıklamıştı. Geçtiğimiz saatlerde hem Ahbap, hem de Kızılay’ın kripto para hesaplarındaki bağış ölçüleri ortaya çıktı.

Ahbap’a 4.2 milyon dolar, Kızılay’a 331 dolar! Bağış ölçüleri ortasındaki fark şok yarattı!

Hali hazırda Ahbap’ın hesabında 4.2 milyon dolarlık bir bağış birikmiş durumda. Bunun kripto para olarak toplandığını ve anlık olarak düşüp, yükseldiğini belirtelim. Hali hazırda bu meblağ 80 milyon TL’ye denk düşüyor. Pekala buna karşılık Kızılay’ın hesabında toplanan meblağ ne kadar?

İlginçtir ki sızdırılan cüzdan görseli doğruysa Kızılay’ın kripto para hesabında sadece 331 dolar birikmiş. Evet yanlış okumadınız sırf 331 dolar. İki kurum ortasındaki bağış ölçüsünün bu kadar farklı olması birçok soru işaretini de beraberinde getirdi.

Dip not olarak hatırlatalım. Deprem mağdurları için bağış kampanyaları devam ediyor. Bu kampanyalara katılmak, depremzedeler açısından büyük kıymet arz ediyor. Unutmayalım ki, AFAD da bizim, Ahbap da. Pekala sizin tercihiniz hangi kurum? Yorumlarda belirtebilirsiniz.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap