Migros, TOGG için harekete geçti! Evet, Migros!

 Migros, TOGG için harekete geçti! Evet, Migros!
Okunuyor Migros, TOGG için harekete geçti! Evet, Migros!

Daha çok süpermarketleri ile tanıdığımız Migros, yeni bir teşebbüsü ile gündemin üst noktalarına oturdu. Aktarılanlara nazaran Migros, iştiraki olan Migen Enerji ile elektrikli araçlar için şarj ağı işletmeci lisansı alarak bunu yapan birinci perakende şirket oldu.

Yakın tarihte yollarda olacak TOGG için de bu gelişme epey kıymetli. Migros’un mağazalarına elektrikli araç şarj istasyonu eklemesi ile birlikte TOGG sahipleri de şarj istasyonlarına daha süratli erişebilir.

Ülkemizdeki elektrikli şarj istasyonları çoğalıyor

Migros’un iştiraki olan Migen Güç, elektrikli araçlar için şarj hizmetinin sağlanması için Güç Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) lisans başvurusu yapmıştı. Müracaatın onaylanmasının akabinde Migros, şarj istasyonlarını yaygınlaştırmak için çalışmalara başlamış durumda.

Migros Ticaret A.Ş. Yatırım Geliştirme ve İnşaat Genel Müdür Yardımcısı Şevki Tuncer mevzu hakkında: “Sektörümüzde öncülük ettiğimiz bu hizmeti Türkiye’ye yaymak üzere çalışmalarımız son süratte devam ediyor. Yılın birinci yarısına kadar 19 vilayette 50’yi aşkın Migros mağazasında hizmet vermeye başlayacağız. Müşterilerimiz alışverişlerini yaparken, araçlarını da mağazalarımızın önündeki istasyonlarda süratli ve muteber biçimde çarçabuk şarj edebilecekler.” dedi.

Böylelikle, Migros şarj istasyonlarını yaygınlaştırarak elektrikli araç sahiplerine büyük bir fayda sağlayacak. Bilhassa ülkemizde dört gözle beklenen TOGG sahipleri de bu yaygınlaşan elektrikli araç şarj istasyonlarından da yararlanacak.

TOGG, halihazırda olan Trugo şarj istasyonlarını ülkemizin 81 ilinde hizmete sunuyor. Yüksek performanslı ve geniş kapsamlı şarj ağı ismiyle tanımlanan Trugo, TOGG sahiplerinin güç gereksinimlerini karşılayacak.

Trugo’ya ek olarak öteki şirketlerin de elektrikli araçlar için şarj istasyonlarını yaygınlaştırmaya başlaması epeyce sevindirici. İlerleyen vakitlerde Migros üzere başka şirketlerin de şarj istasyonlarını hizmete sunması bekleniyor.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap