Php Dosyası Nasıl Açılır?

 Php Dosyası Nasıl Açılır?
Okunuyor Php Dosyası Nasıl Açılır?

Php dosyasını açabilmek için çeşitli aşamaları takip etmeniz gerekiyor. Php dosyası nasıl açılır?

  • Php dosyası için yer aldığı bölüme gidip ardından php dosyasını seçmek için üzerine tıklamanız gerekiyor.
  • Karşınıza open düğmesi çıkar.
  • Open düğmesini bulmak için pencerenin sağ alt köşesini tıklayıp ardından open butonuna tıklamanız gerekir. Burada karşınıza php dosyası çıkacaktır.

PHP Kodları Nasıl Çalışır?

Php kodlarını çalışma sistemleri her bilgisayar için farklılık gözetir. Herhangi bir bilgisayarda php kodlarını açtığınızda, bunu diğer bir bilgisayarda gerçekleştireceğiniz de aynı işlemler gerçekleşmeyebilir. Bilgisayarınızda bulunan bir internet tarayıcısını açarak adres çubuğuna localhost yazmanız gerekiyor. Localhost kabul edilmediği zaman 127.0. 0.1 yazıp, karşınıza farklı klasörler çıkar. Bu klasörlerden dosyaların çalışmasını istediğiniz için php dosyasını tıkladığınızda da kodlarınızın çalıştığını görebilirsiniz. Adres çubuğuna yazacağız ifadenin doğru olmasına dikkat edin. Doğru olmadığı zaman karşınıza klasör çıkmaz.

PHP Dosyasının Uzantısı Nedir?

Php dosyası nasıl açılır? Php dosyası için sistemsel olarak dosyaların yer aldığı bölüme gitmemiz gerekiyor. Buradaki dosyanın uzantısı .php uzantısı ya da php kaynak kodu dosyaları olarak yer edilir. Php dosyaları interaktif fonksiyonlarını, dinamik web sayfalarına uygun olarak gerçekleştirir. Web sunucusu php dosyasında saklanır. Buradaki kodlar php ile birlikte ayrıştırılır ve karşılık gelen html veriler üzerinden görüntülenmesi de mümkün. Kısa bir süreçte php dosyası bu yüzden açılır.

Yorum Yap
Giriş Yap