Php Beni Hatırla Nasıl Yapılır?

 Php Beni Hatırla Nasıl Yapılır?
Okunuyor Php Beni Hatırla Nasıl Yapılır?

Herhangi bir siteye girmeden önce isimle şifre istenir. Fakat sürekli siteye gireceğiniz zaman şifreyi her defasında girmek istemediğiniz zaman beni hatırla seçeneğini tıklanır ve tekrardan bir giriş yapılacağı zaman direkt olarak sayfaya yönlendirir. Bu durumun php sistemi ile birlikte gerçekleştirilmesi oldukça kolaydır.

Php Beni Hatırla Aşamaları Nasıl Yapılır?

  • Genel olarak kullanıcı giriş formunda beni hatırla seçeneğini işaretlenirse oluşturulması gereken kodun veri tabanına kaydedilmesi gerekir.
  • Bunun için ilk olarak giriş formunda beni hatırla seçeneğinin beklenilmesi gerekiyor. Yani kullanıcı herhangi bir zamanda siteye tekrar girmek istediği zaman sayfanın en üstüne eklenilen kodla birlikte tekrardan sisteme gireceği zaman otomatik olarak başlatılmasını sağlar.
  • Ardından adreste birkaç düzenleme yapılması gerekir.
  • Düzenlemeler sistemsel olarak yapıldıktan sonra veri tabanında remember_me adında bir tablo oluşturulur ve çeşitli sütunlar eklenilir.

Php Beni Hatırla Kaydetme Nedir?

Php Beni Hatırla Nasıl Yapılır? Kullanıcı siteye tekrar girmek istediği zaman çerez bilgisinde yani veri tabanında sorgulama işlemleri geçerli ise oturum otomatik olarak başlatılır. Yani beni hatırla seçeneğiyle, direkt olarak istediği sayfaya yönlendirilir. Burada kod site ilk açıldığı zaman çalışır hale gelir. Bunun için bir dosya ekleyebilirsiniz. Oturumun site ilk açıldığı anında başlaması için bu kodun da beraberinde çalışması şart. Bu yüzden header.php tarzı dosyalara ekleme yapmanız önerilir. Genel olarak yazılımlarında yazılımcıların da tercih ettiği bir yöntemdir. Bu şekilde sunucunu oturumu otomatik olarak başlatılır.

Yorum Yap
Giriş Yap