Rus bankası, Ethereum tabanlı DeFi platformunu başlatacak!

 Rus bankası, Ethereum tabanlı DeFi platformunu başlatacak!
Okunuyor Rus bankası, Ethereum tabanlı DeFi platformunu başlatacak!

Rus Sberbank tarafından Ethereum’un merkezi olmayan finans ( DeFi ) sistemine dayanan bir platform için ‘açık test’ kademesi bu yılın Mart ayında başlayacak.

Rus bankası, Ethereum tabanlı DeFi platformunu başlatacak!

Dahası, mahallî Rus medya kuruluşu Interfax’ın 3 Şubat’ta bildirdiğine nazaran, Sberbank Blockchain Laboratuvarı Eser Yöneticisi Konstantin Klimenko tarafından sağlanan bilgilere nazaran platformun lansmanı Mayıs ayından evvel mümkün olabilir.

3 Şubat Cuma günü VII Perm İktisat Kongresi iştirakçilerinin bir sorusunu yanıtlayan Klimenko şunları söyledi:

“Kendimize büyük bir amaç belirledik – Rus DeFi ekosistemini bir numara yapmak (merkezi olmayan finans sistemi – IF). Ağımız artık kapalı beta testi formatında çalışıyor. 1 Mart’tan itibaren bir sonraki basamağa geçeceğiz; artık beta testi değil, açık test olacak.”

Ekledi:

”Nisan ayı sonunda platform büsbütün açılacak ve akabinde üzerinde kimi ticari süreçler yapmak mümkün olacak.”

MetaMask ile uyumlu olacak platform

Blockchain platformunun, Klimenko tarafından belirtildiği üzere Ethereum ile birlikte çalışabileceği bildiriliyor. Bilhassa MetaMask ile uyumlu kripto cüzdan kullanıcıları sisteme erişebilecekler (geliştiricisi ConsenSys). Ayrıyeten müşterilerin kripto para varlıklarını mevcut platformlardan yenilerine taşıyabileceklerini söyledi.

Klimenko’ya nazaran DeFi sistemi, gelecekte klasik bankacılık bölümünün yerini alma potansiyeline sahip.

Kasım ayında Sberbank, blockchain platformu ile Ethereum üzerine şurası merkezi olmayan finans ekosistemi ortasında teknolojik bir ilişki geliştirme niyetini kamuoyuna açıkladı. Lakin DeFi ile bağlı tehlikeler daha evvel hem Rusya Federasyonu Merkez Bankası’nın hem de Maliye Bakanlığı’nın dikkatine sunulmuştu.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap