Tarayıcı üzerinden en çok oynanan 10 oyun

 Tarayıcı üzerinden en çok oynanan 10 oyun
Okunuyor Tarayıcı üzerinden en çok oynanan 10 oyun

Aslına bakarsanız, tarayıcı üzerinden en çok oynanan 10 oyunun yeni listesini vermek pek mümkün değil. Zira bu liste vakitle değişebilir. Lakin, günümüzün en tanınan tarayıcı oyunlarından kimilerini sizler için listeleyebiliriz.

Tarayıcı oyunları, internet tarayıcısı üzerinden oynanabilen, ekseriyetle kolay ve eğlenceli oyunlardır. Bu oyunlar ekseriyetle kolay bir biçimde erişilebilir ve rastgele bir özel yazılıma muhtaçlık duymazlar. Tarayıcı oyunları, HTML5, JavaScript, Adobe Flash yahut Unity üzere teknolojilerle geliştirilebilir. Bu oyunlar, masaüstü yahut taşınabilir aygıtlarda oynanabilen birçok farklı tıpta oyun içerir.

Tarayıcı oyunları, oyun sanayisindeki büyük oyuncuların yanı sıra, bağımsız geliştiriciler ve hatta amatör geliştiriciler tarafından da oluşturulabilir. Kimileri fiyatsız olarak sunulurken, kimileri fiyatlı olabilir. Fiyatsız oyunlar, çoklukla reklam gelirleri yahut oyun içi satın alma seçenekleri ile finanse edilir.

Tarayıcı oyunları, çeşitli cinslerde gelirler. Bunlardan kimileri aksiyon, strateji, simülasyon, bulmaca, macera ve çok oyunculu oyunlardır. Çok oyunculu tarayıcı oyunları, çoklukla dünya çapındaki başka oyunculara karşı oynanabilen çevrimiçi oyunlardır.

İşte tarayıcı üzerinden oynayabileceğiniz, en beğenilen 10 oyun

1- Agar.io

2- Slither.io

3- 2048

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap