Twitter hesap banlama şartlarını zorlaştırıyor

 Twitter hesap banlama şartlarını zorlaştırıyor
Okunuyor Twitter hesap banlama şartlarını zorlaştırıyor

44 milyar dolar ödeyerek Twitter’ı satın alan Elon Musk, platformu daha tanınan hale getirmek için çalışmaya devam ediyor. Birinci geldiğinde büyük bir işten çıkarma operasyonu başlatan Musk, daha sonrasında şirketteki fazla eşyaları da satışa çıkardığını duyurmuştu. Blue aboneliği ile mavi tik rozetini fiyatlı hale getiren şirket, bu aboneliğe sahip olan şahıslara özel olarak reklamları yüzde 50 oranında engelliyor.

Twitter hesap banlama şartlarını zorlaştırıyor

Şimdilerde ise tanınan toplumsal medya uygulamasının hesap banlama kaidelerini zorlaştıracağı açıklandı. Buna nazaran Twitter, politikayı ihlal eden kimi Tweet’ler için hesabı askıya almaktan çok daha farklı yaptırımlar uygulayacak. Bahsi geçen yaptırımlar ortasında algoritma üzerinde ilgili Tweet’in geri plana atılması yer alıyor. Ayrıyeten bireyden Tweet’ini silmesinin istenmesi de seçenekler ortasında bulunuyor.

Şimdiye kadar banlanmış olan hesaplarla alakalı da bir müjdemiz var. Yapılan duyuruya nazaran Twitter, askıya alınan hesapların tekrar kullanıma açılması için süreci başlattı. Kullanıcılar, 1 Şubat itibariyle askıya alınan hesapları için platforma müracaatta bulunabilecek. Daha fazla kullanıcıya erişmek isteyen şirketin bu müracaatları değerlendireceği ve birçok kişinin hesabını iade edeceği konuşuluyor. Ayrıyeten Elon Musk’ın Blue aboneliğinden farklı olarak reklamları büsbütün engelleyen daha üst bir abonelik sistemi için çalıştığı da gelen bilgiler ortasında yer alıyor.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap