Üniversiteler yaza kadar uzaktan eğitim!

 Üniversiteler yaza kadar uzaktan eğitim!
Okunuyor Üniversiteler yaza kadar uzaktan eğitim!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10 ili etkileyen zelzelelerle ilgili incelemelerde bulunmak üzere Diyarbakır’a hareket etti. Yapılan açıklamalar sonucunda üniversitelerin yaza kadar uzaktan eğitim olacağı belirlendi.

Üniversiteler yaza kadar uzak eğitim!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın buradaki konuşması şu haldeydi:

“Pazartesi günü yaşadığımız 7.7-7.6 şiddetindeki zelzeleden etkilenen vilayetlerden biri de Diyarbakır’dır. Ülkemizin yakın hafızasındaki en büyük felaket olan 1999 sarsıntısından 3 kat daha büyük 3 kat daha yıkıcı. 1939 Erzincan sarsıntısından de çok daha geniş bir alanda afet olarak hesaplanmaktadır. Büyüklükleri 7’nin üzerinde olan Çankırı, Çanakkale, Gerede, Varto, Mudurnu, Muradiye zelzeleleriyle bu sarsıntının yıkıcılığıyla mukayese etmek mümkün değildir.

Kendileri bir yana artçıları bile ülkemiz Zelzele envanterinde hayli üst sıralarda yer alacak formdadır. Gördüklerimiz ve dinlediklerimiz Türkiye’nin nasıl büyük bir felaketle karşı karşıya olduğunun ispatıdır. Dünyanın önde gelen bilim insanları da sarsıntının büyüklüğü ve yıkıcılığı konusunda hem fikirdir. Asrın felaketi olan zelzele 1000 kilometrede hissedilmesine karşın 500 kilometrede yıkıma yol açmıştır.

Bazı odaklar, siyasi partiler, STK’lar ahlaksızca, edepsizce, birlik beraberliğin tavan yapması gereken periyotta akının peşinde. An birlik olma anıdır. Reklam, şöhret yahut gündem olma peşinde koşmayan o bâtın kahramanların hakkını ödeyemeyeceğimizi uygun biliyoruz.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap