Xiaomi eski modellere bile güncelleme sunacak!

 Xiaomi eski modellere bile güncelleme sunacak!
Okunuyor Xiaomi eski modellere bile güncelleme sunacak!

Son gelen bilgilere nazaran Xiaomi’nin yeni üst yapısı MIUI 14, eski aygıtlarda bile stabil halde çalışabilecek. Şirket, performansı uygunlaştırmak ve dengelemek için 2020 yılında piyasaya sunduğu modellere bile bu arayüzü sunacak.

Eski modellere MIUI 14 gelebilir

MIUI 14 üst yapısıyla radikal değişikliğe imza atan Xiaomi, güncelleme dayanağını oldukça bir genişletiyor üzere görünüyor. Son gelen raporlara nazaran dört akıllı telefonun daha kesin olarak bu arayüzü alması bekleniyor. Bu telefonlar Redmi Note 9, Redmi 9, Redmi 9T ve POCO M3. Şu anda MIUI 13 çalıştıran bu modeller bir üst sürüme güncellenecek.

Güncellemenin tek dezavantajı, MIUI 14 ile birlikte telefonların işletim sisteminin bir üst sürüme güncellenmemesi olabilir. Zira MIUI 14 Google‘ın sunduğu hem Android 11, Android 12 ve Android 13 ile de uyumlu olarak geliştiriliyor.

Şirket daha yeni modellere Android 13 ile birlikte yeni arayüzü sunarken daha eski modellere Android 11 ve 12 ile sunmayı planlıyor. Çinli üretici, yukarda belirtilen akıllı telefonları güncellemeye ne vakit başlayacağını şimdi belirlemedi.

Muhtemelen Nisan yahut Mayıs ayında güncellenecek modeller birinci olarak Çin için takviyesi alacak. Daha sonra ise global olarak yayınlanması bekleniyor.

Xiaomi‘nin bu kadar eski modellere bile en son üst yapısı olan MIUI 14’ü sunması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap