Xiaomi kimi aygıtlar için güncellemeleri durdurduğunu açıkladı!

 Xiaomi kimi aygıtlar için güncellemeleri durdurduğunu açıkladı!
Okunuyor Xiaomi kimi aygıtlar için güncellemeleri durdurduğunu açıkladı!

Xiaomi, yeni MIUI 14 güncellemeleri yayınlamaya devam ediyor. Lakin son gelen bilgilere nazaran şirket birtakım modeller için güncellemeleri durdurduğunu açıkladı.

MIUI güncellemeleri, kullanıcı tecrübesini güzelleştirirken sistemdeki yanılgıları da firmanın bulup çözmesini kolaylaştırıyordu. Yapılan son resmi açıklamaya nazaran şirket artık MIUI 14 Beta güncellemelerini birtakım aygıtlara yayınlamayacak.

MIUI 14 birtakım modeller için durduruluyor

Marka bu türlü bir karar alarak en tanınan amiral gemisi Redmi akıllı telefonların bile artık MIUI 14 Beta güncellemesini almayacağını duyurdu. Xiaomi’den yapılan son resmi açıklamada, kimi akıllı telefonların haftalık MIUI 14 Beta güncellemesinin askıya alınacağını gösteriyor.

21 Nisan 2023’ten itibaren Redmi K40 Pro / Pro+, Redmi K40, Xiaomi Mi 10S, Xiaomi Mi 11 Lite 5G, Redmi K40 Gaming ve Redmi Note 10 Pro 5G artık MIUI 14 Beta güncellemelerini almayacak. Bu üzücü bir haber olsa da üretilen her akıllı telefonun muhakkak bir yazılım dayanağına sahip olduğunu ve bu mühlet dolunca takviyenin kesildiğini belirtmek gerekiyor.

Haftalık MIUI 14 Beta güncellemeleri durdurulacak olsa da üstteki telefonlar kararlı MIUI 14 güncellemelerini almaya devam edecekler. MIUI 14 Beta’nın durdurulması, bu güncellemenin bir daha yayınlanmayacağı manasına gelmiyor. Bir müddetliğine güvenlik güncellemelerini alacak olan modeller daha sonra her vakit olduğu üzere Xiaomi EOS listesine eklenecekler.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap