iPhone 4.5G Ayarı Nasıl Yapılır?

 iPhone 4.5G Ayarı Nasıl Yapılır?
Okunuyor iPhone 4.5G Ayarı Nasıl Yapılır?

iPhone 4.5G Ayarı Nasıl Yapılır? Dikkat Edilmesi Gerekenler…

Türkiye’de 4.5G teknolojisi aktif bir şekilde kullanılıyor. 4.5G sayesinde saniyede 450Megabyte hızında dosya indirebilirsiniz.

Bu yüksek teknolojiden faydalanabilmek için ilk olarak cihazınızın 4.5G teknolojisini desteklemesi gerekiyor. İphone 4 serisi hariç ki tüm iPhone modelleri 4.5G teknolojisini destekleyebiliyor. Telefonunuzun 4.5G uyumlu olmasının dışında sim kartınızın da 4.5G ile çalışması gerekiyor. Eğer sim kartınızda uyumlu değilse iPhone ufak bir ayarlama yapabilirsiniz.

iPhone 4.5G Ayarı Nasıl Yapılır?

iPhone’da 4.5G teknolojisinden yararlanmak bazı ayarları yapmanız gerekiyor.

  • iPhone’dan Ayarlar kısmına giriş yapın,
  • “Hücresel” seçeneğine tıklayın,
  • “Hücresel veri seçenekleri” kısmına girin,
  • Açılan sayfa üzerinden “Ses ve Veri” bölümünden “LTE” seçeneğini işaretleyin.

Bu ayarları gerçekleştirdikten sonra cihazınız 4.5G teknolojisine hazır olacağını gösteriyor. Bununla beraber ayarlara ekstra olarak yapmanız gereken birkaç detay bulunuyor;

  • Ayarlar bölümüne giriş yapın,
  • Daha sonra “Genel” seçeneğine tıklayın,
  • “Hakkında” düğmesine basın,
  • Operatör güncellemesi gelmesi durumunda uygulama otomatik olarak indirilecek ve yüklenecektir.

Tüm bu 4.5g ayarlarını yaptıktan sonra 4.5G teknolojisinden sizde faydalanabilirsiniz.

4.5G Nedir?

Dördüncü nesil kablosuz iletişim ağlarına 4G adı veriliyor. Türkiye’de 4G’nin daha gelişmiş bir sürümünün kullanılması nedeniyle 4G yerine 4,5G kavramları daha fazla tercih ediliyor. Standart 4G bağlantısı, 100Mbps hıza gelebiliyorken 4.5G, 300Mbps üzerine çıkabiliyor. 3G şebekesinde ise bu hız 20-25Mbps’lik dolaylarında bulunuyordu.

4,5G 5G’nin sunacağı 1.000Mbps’lik hızlara ulaşamıyor. 5G’nin dünya çapında 2021’de yaygın olarak kullanılmaya başlanacağı düşünülüyor.

4.5 Hızı

4,5G’nin hızı, telefonunuza göre 100 – 375Mbps arasında değişiklik gösterebilir. Her kullanımda 3G’den çok daha fazla bağlantı hızından yararlanacaksınız. Birkaç dakika içerisinde HD filmleri indirebileceksiniz. Eski teknoloji de indirme hızı çok daha uzun sürüyordu. Bu teknoloji sayesinde videoları izlerken takılma problemi de ortadan kalkıyor. 4,5G’nin diğer özelliklerinden bir tanesi sadece indirme hızını değil gecikme hızını da iyi hale getirmesidir. Video üzerinden yapacağınız görüşmeler ve hızlı tepki vermeniz gereken oyunlar sorunsuz şekilde çalışabiliyor. 4,5G’nin yüksek hızı, kotanızın daha hızlı dolmasına olabilir. Bu nedenle sıkça dosya indirip video izleyenlerin kotalarını genişletmelerini tavsiye ediyoruz.

Yorum Yap
Giriş Yap