• Ana Sayfa
  • Yazılım
  • ChatGPT Plus’ın fiyatı aşikâr oldu: İşte tanınan yapay zekayı sınırsız kullanmanın bedeli

ChatGPT Plus’ın fiyatı aşikâr oldu: İşte tanınan yapay zekayı sınırsız kullanmanın bedeli

 ChatGPT Plus’ın fiyatı aşikâr oldu: İşte tanınan yapay zekayı sınırsız kullanmanın bedeli
Okunuyor ChatGPT Plus’ın fiyatı aşikâr oldu: İşte tanınan yapay zekayı sınırsız kullanmanın bedeli

Teknoloji o kadar süratli gelişiyor ki bazen beşerler içinde yaşadıkları periyodun gerçek olup olmadığına inanmakta zahmet çekebiliyorlar. Yakın vakte kadar hayal olarak görülen ve bilhassa de Hollywood’un abartması olduğu savunulan pek çok teknoloji, şimdilerde ete kemiğe bürünmüş bir halde karşımızda duruyor ki bunlardan biri de yapay zeka teknolojisi.

Aslında yapay zeka dediğimiz kavram, hayatımızda epeyce uzun bir müddettir var. Akıllı telefonların kameralarından, akıllı televizyonların gelişmiş görüntüleme sistemlerine kadar birçok alanda farkında olarak ya da olmadan yapay zekadan dayanak alıyoruz. Lakin bilhassa bilim kurgu sinemalarının de tesiriyle, aklımızdaki yapay zeka tasviri tam bu türlü bir şey değil. Biz daha çok bizimle konuşan, bize akıl veren ve bizi dinleyen bir programın hayalini kuruyoruz, daha doğrusu kuruyorduk zira artık bu türlü bir program var: ChatGPT.

ChatGPT Plus’ın fiyatı aşikâr oldu: İşte tanınan yapay zekayı sınırsız kullanmanın bedeli

Open AI tarafından duyurulduğu birinci günden bu yana tüm dünya genelinde büyük yankı uyandıran ve milyonlarca insan tarafından ziyaret edilen bu yapay zeka programı, hakikaten de sinemalardan çıkmış üzere bir hava uyandırıyor. Yakın vakitte bizleri daha ne gibi teknolojilerin beklediğini anlamamız açısından son derece uygun bir örnek olan ChatGPT, gördüğü bu ilgi karşısında sık sık günlük kullanım kısıtlamalarına maruz kalmaya başladı. Fakat bu durum fiyatlı sürüm için bir ön hazırlıktı ve beklenen haber dün geldi.

Open AI tarafından yapılan açıklamaya nazaran, birinci etapta sırf Amerika Birleşik Devletleri’nde olmak üzere kullanıcılar aylık 20 dolar ödeyerek ChatGPT Plus programına erişim sağlayabilecekler. Fiyatlı sürümün en kıymetli ayrıcalığı istenildiği vakit ulaşılabilecek olmasıyken, güncellemeleri herkesten evvel almaları da tekrar fiyatlı kullanıcıların avantajlarından bir oburu olacak.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap