Redmi Note 11 Serisine güncellemeler arka arda geliyor!

 Redmi Note 11 Serisine güncellemeler arka arda geliyor!
Okunuyor Redmi Note 11 Serisine güncellemeler arka arda geliyor!

Xiaomi, MIUI 14 üst yapısıyla sunduğu özelliklerle lanmansa epey beğenilmişti. Şirket 14.sürümle daha kararlı hale getirdiği bu arayüzü kullanıcılarına bir an evvel sunmak istiyor. Bu doğrultuda ülkemizde de epey çok satan Note 11 serisine yeni arayüzün geleceği doğrulandı.

Redmi Note 11 hala çok popüler

Note 11 serisi ülkemizde donanımına nazaran cazip fiyatlarla satışa sunulmuş durumda. Note 11 Pro+ modeli Kasım 2021’de duyurulmuştu, aygıt gücünü MediaTek Dimensity 920 işlemciden alıyor. Akıllı telefon kutudan Android 11 ve MIUI 12.5 üst yapısıyla çıkış yapmıştı. Aktüel olarak Android 12 ve MIUI 13’ü çalıştıran bu seriye Android 13 ile bir arada MIUI 14 gelecek.

Yeni gelecek güncellemelerle aygıt çok daha süratli, daha kararlı ve daha hassas çalışabilecek. Güncellemesi hazır olan serinin Küresel bölge için yayınlanacak güncelleme yapı numarası ise MIUI V14.0.2.0 TKTMIXM olacak.

MIUI 14 üst yapısı artık daha az bellek kullanarak aygıtların donanımını daha az yoruyor. MIUI 14 performans iyileştirmelerin haricinde, yeni üstün simgeler ve ana ekranda uygulamalar üzere yenilikleri de getirecek.

MIUI 14 güncellemesinin 1-2 hafta içinde Mi Pilot uygulamasına katılan kullanıcılar için yayınlanması bekleniyor. Xiaomi MIUI 13 ile kaybettiği kullanıcılarını geri kazanabilir mi bilinmez lakin performans argüman edildiği üzereyse neden olmasın.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap