• Ana Sayfa
  • Genel
  • Dünyanın en çok beğenilen şirketi listesinde tepe tekrar şaşırtmadı

Dünyanın en çok beğenilen şirketi listesinde tepe tekrar şaşırtmadı

 Dünyanın en çok beğenilen şirketi listesinde tepe tekrar şaşırtmadı
Okunuyor Dünyanın en çok beğenilen şirketi listesinde tepe tekrar şaşırtmadı

Birkaç on yıl öncesine kadar teknoloji denildiğinde akla gelen şey sanayi ile alakalı olanlardı. Gerçekten de ileri teknolojileri görebilmek için fabrikalara gitmek, bir arabanın nasıl yapıldığını seyretmek, devasa makineleri gözlemlemek gerekiyordu. Fakat artık bunların hepsi tarih oldu.

Nitekim artık teknolojinin ne kadar ileri gittiğini görebilmek için akıllı telefonumuzu elimize almak ya da internete bağlanıp birkaç siteyi ziyaret etmek yetiyor. Hal bu türlü olunca da en bedelli şirketler, en büyük şirketler, en çok kar eden şirketler üzere listelerin başında daima teknoloji şirketleri geliyor.

Dünyanın en çok beğenilen şirketi listesinde tepe yeniden şaşırtmadı

Forbes tarafından uzun yıllardır hazırlanan “Dünyanın en çok beğenilen şirketleri” listesi de bu listelerden biri ve tam da biraz evvel söylediğimiz üzere bu listenin birinci üç sırası teknoloji devleri tarafından ele geçirilmiş durumda. Fakat daha tuhaf olanı ise, listenin başında olan Apple’ın tam 16 yıldır bu koltuğu kimseye bırakmıyor olması.

Öte yandan Forbes tarafından hazırlanan dünyanın en çok beğenilen şirketleri listesinin ikinci sırasına baktığımız vakit burada ünlü e-ticaret platformu Amazon’u görüyoruz. Üçüncü sıradaki isimde yeniden bir diğer teknoloji şirketi yani Microsoft oluyor. Tabi bu türlü bir liste yapıldığında gözler ister istemez Google’ı arıyor. Fakat Amerikalı teknoloji devi rakiplerinin bilakis birinci 5’de kendine yer bulamamış ve lakin 9. Sırayı alabilmiş.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap