İnstagramda Birinin Engellediğini Nasıl Anlarım?

 İnstagramda Birinin Engellediğini Nasıl Anlarım?
Okunuyor İnstagramda Birinin Engellediğini Nasıl Anlarım?

Instagram’da herhangi birinin sizi engellediğini düşündüğünüz zaman bu durumun anlaşılması oldukça kolaydır.

  • Instagram’da birinin engellediğini nasıl anlarım diyorsanız, instagram hesabını giriş yapıp kullanıcı arama bölümüne hangi kişinin sizi engellediğini düşünmüşseniz bu ismi yazmanız gerekiyor.
  • Kullanıcı sorunsuz bir şekilde görülüyorsa yani ismin takipçi sayısı, takipçileri, fotoğrafları bir ınstagram kullanıcısı şeklinde görülüyorsa o kişi sizi engellememiş anlamına gelir. Yani bir sorun yoktur.
  • Fakat aranan kullanıcı ismi bulunmadığı zaman hesap sahibi kesinlikle sizi engellediği anlamına gelir.
  • Kullanıcı ismini aradığınız zaman siz de görünmeyip, başka bir kişinin ınstagram hesabında bu duruma baktığınız zaman o kişi de görülüyorsa sizi engelledi anlamına gelir.

Engelleyen Kişinin İsmi Görünür Mü?

Instagram’da birinin engellediğini nasıl anlarım? Instagram’da birinin engellediğini anlayabilmek için kullanıcı arama motoruna kullanıcı ismini yazmanız gerekir. Burada ismi görünmediği zaman kesinlikle sizi engellediği anlamına gelir. Engelleyen kişinin ismi de görünmez.

Instagram’da Kısıtlama Yapınca Ne Oluyor?

Instagram’da kısıtlama özelliği ile engelleme özelliği birbirinden tamamen farklı özelliklerdir. Genel olarak karıştırılır. Ancak kısıtlama kişinin sizin gönderilerinize yaptığı yorumların yalnızca ikiniz tarafından görülmesini sağlar. Bu diğer özelliği için de geçerlidir. Ancak engelleme tamamen irtibatın kesilmesidir. Instagram’da birinin sizi engellemesi tamamen kullanıcı hesabının görülmemesi ile anlaşılabilir. Arama kısmına kullanıcı adını yazdığınız zaman ismi çıkmıyorsa engellendiniz demektir.

Yorum Yap
Giriş Yap