Instegram Aile Özelliğini Türkiye ye Getirdi

Instegram Türkiyedeki kullanıcıları için yeni çıkardığı Aile merkezi özelliğini aktif hale getirdi. Aileler bu özellikle bereber çocuklarının günde veya haftalık olarak ne kadar instergramı kullana bileceğini saat şeklinde ayarlıya biliyorlar
 Instegram Aile Özelliğini Türkiye ye Getirdi
Okunuyor Instegram Aile Özelliğini Türkiye ye Getirdi

Instegram Türkiyedeki kullanıcıları için yeni çıkardığı Aile merkezi özelliğini aktif hale getirdi. Aileler bu özellikle bereber çocuklarının günde veya haftalık olarak ne kadar instergramı kullana bileceğini saat şeklinde ayarlıya biliyorlar

Sosyal medya plartformu olan İnstegram geçdiğimiz günlerde Türkiyeden önce ABD’ de bu özelliğini aktif hale getirdi daha sonra ise bu özellik Türkiyede kullanılmaya başladı  bu özellikle beraber aileler çocuklarını uygulamada çok daha rahat bir şekilde denetliye bilecek ve kontrollerinin altında olacak.

sosyal medya denetimi ile ilgili eğitim sahibi olma imkanı elde edecek. Bu özellikleri kullanıla bilmesi  çocuklarına bir davet göndermeleri gerekmektedir bu daveti onaylanırsa aileler özellikleri kullanmaya başlaya bilecek.

Davetin kabul edilmesi halinde ebeveynler çocuklarının günlük ve haftalık olarak Instagram kullanımını sınırlamak istedikleri belirli saatleri ayarlayabilecekler.

Bu davet kabul edildikten sonra aileler çocukları için gündelik veya haftalık olarak sınırlandırma yapa bilecek ve ailelerin sınırlandırdığı kadar ınstegramı kullana bilecekler  ayrıca çocuklar bir gönderi ve kullanıcıyı şikayet ettiklerin de ise bu bilgi ailelere gidecek ve kimi şikayat ettiğini ne sebebep le ettiğini  görebilecekler.

Ebeveynler aynı zamanda Instagram Aile Merkezi özelliğinin içerisinde bulunan bilgilendirici makalelerden de faydalanabilecek.

ParentZone, Media Smarts, Ulusal Medya Okuryazarlığı Eğitimi Derneği ve Siber Zorbalık Araştırma Merkezi gibi kuruluşlar tarafından yayınlanan bu makaleler, ebeveynlere, çevrimiçi güvenlik konularıyla ilgili gençlerle nasıl konuşulacağı hakkında ipuçları verecek

Instegram aileler için hazırladığı makaleleri okuyarak da aileler bundan faydalana bilir ParentZone, Media Smarts, Ulusal Medya Okuryazarlığı Eğitimi Derneği ve Siber Zorbalık Araştırma Merkezi tarzı  kuruluşlar ile yayınlanan bu makaleler, ebeveynlere, çevrimiçi güvenlik konularıyla ilgili çocuklarla  nasıl konuşulacağı hakkında bilgiler verecek.

ConnectSafely.org CEO’su Larry Magid, ebeveyn denetiminin çocuklar tarafından verilecek olan onaya bağlı olmasının çocuk ve ebeveyn arasında zoraki olmakdan daha çok ailelerin çocukları ile iş birliğine teşvik ettiğini ve çocuklar üzerinde bir kontrol mekanizması kurmaktan çok onlara doğru kararlar almaları konusunda rehberlik etmekle ilgili olduğunu belirtti.

Aileler haftanın 7 günü ve belirli saatleri seçerek çocuklarının sadece o günler ve o saatler arasında instegram ı kullana bilmesine izin verek o özellik devreye girdi artık kullanıla bilir bir durumda

Yorum Yap
Giriş Yap