• Ana Sayfa
  • Genel
  • O ülke, dünyanın birinci tokenize edilmiş yeşil tahvilini ihraç ediyor!

O ülke, dünyanın birinci tokenize edilmiş yeşil tahvilini ihraç ediyor!

 O ülke, dünyanın birinci tokenize edilmiş yeşil tahvilini ihraç ediyor!
Okunuyor O ülke, dünyanın birinci tokenize edilmiş yeşil tahvilini ihraç ediyor!

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto para ünitesi kesimi yenilenen düzenleyici baskıyla karşı karşıya kalırken, dünyanın birinci tokenize edilmiş yeşil tahvillerinin başarılı satışını kısa mühlet evvel açıklayan Hong Kong da dahil olmak üzere, öteki yerlerdeki hükümetler altta yatan teknolojinin kıymetini fark etmeye başlıyor.

O ülke, dünyanın birinci tokenize edilmiş yeşil tahvilini ihraç ediyor!

Hong Kong hükümeti, dünyada hükümet tarafından ihraç edilen birinci tokenize yeşil tahvil olan 800 milyon HK $ pahasında (yaklaşık 102 milyon ABD Doları) tokenize yeşil tahvili %4,05 getiri ile başarılı bir biçimde sattığını açıkladı. 16 Şubat tarihli duyuruya nazaran.

açıklamaya nazaran:

“Hong Kong maddelerine tabi birinci tokenize edilmiş tahvil olarak, arz, Hong Kong’un yasal ve düzenleyici ortamının esnek ve yenilikçi tahvil ihraç biçimlerine elverişli olduğunu gösteriyor.”

Tahvil, Goldman Sachs (NYSE: GS ) tarafından yürütülen bir blockchain tokenizasyon platformu olan GS DAP’tan yararlanıyor ve bankacılık devinin sermaye piyasalarının dijitalleşmesine katkıda bulunma eforlarını ve yatırım bankasının Asya-Pasifik Dijital Varlıklar Lideri olan borç ihraçlarında verimliliği artırma eforlarını temsil ediyor. Max Minton, dedi.

Hong Kong’un dijital varlık kilometre taşları

Hükümetin belirttiği üzere, bu satıştan elde edilecek gelir, çevresel yararlar sağlayacak ve Hong Kong’un Asya-Pasifik bölgesinde sürdürülebilir bir finans merkezi olarak gelişimini destekleyecek projeleri finanse etmek yahut yine finanse etmek için kullanılacak.

Gelişme hakkında yorum yapan Hong Kong Mali Sekreteri Paul Chan, Ekim 2022’de yayınlanan Sanal Varlıklara Ait Siyaset Beyanı ile uyumlu olarak bölgenin yenilikçi finansal teknolojilerin daima teşvik edilmesine yönelik amaçlarına odaklandı:

“Bu tokenize edilmiş yeşil tahvilin başarılı bir halde ihraç edilmesi, Hong Kong’un tahvil piyasası, yeşil ve sürdürülebilir finans ile fintech’i birleştirmedeki gücünü gösterdiği için kıymetli bir kilometre taşını işaret ediyor.”

Şubat ayında bildirildiği üzere, Hong Kong’un daha evvel, yaklaşık 340 milyar dolar kıymetinde global bir elektronik kurulcu olan Interactive Brokers tarafından başlatılan Bitcoin ( BTC ) ve Ethereum ( ETH ) ticaretine müsaade veren kripto para ünitesi ticaretini memnuniyetle karşıladığını da not etmek değerlidir.

ABD kripto suçunda

Diğer yerlerde, ABD’deki kripto sanayisi, staking faaliyetleriyle ilgili artan incelemelerle karşı karşıya kalıyor ve bu da dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Kraken’in, ABD Menkul Değerler ve Borsa ile yapılan muahedenin bir modülü olarak ABD’li müşteriler için staking hizmetlerini kapatmasına yol açıyor.

Bu ortada, Coinbase CEO’su Brian Armstrong, yenilenen baskı hakkında yorum yaptı ve ABD’nin “kripto para konusunda net kurallar ve düzenleyicilerden düşmanca bir ortam olmadan uzun vadede bir finans merkezi statüsünü kaybetme riskiyle karşı karşıya olduğunu” söyleyerek Kongre’yi açık yasa çıkarmaya çağırdı.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap