Php Dosyası Hangi Programla Açılır?

 Php Dosyası Hangi Programla Açılır?
Okunuyor Php Dosyası Hangi Programla Açılır?

.Php dosya uzantısına sahip olan ve kaynak kodlu programı dilini içeren düz metin dosyası pdf olarak ifade edilir . Php genel anlamda web sunucusunda php motoru tarafından işletilmektedir ve uygulamalarını geliştirmek adına kullanılır. Php dosyası hangi programla açılır? Dosya kodu çalıştıran bir yorumcu ile beraber kullanılır. Web sunucuları tarafından işlenerek web sayfasını oluşturmak için sonradan oluşturma html ile birlikte birleştirilir. Burada bir veritabanı ya da resimlerden gelen sorgular gibi etmenlerde de htm ile birleştirilmesi sonrasındaki çıktıları görebilirsiniz.

Php Ne İşe Yarar?

Php dosyası hangi programla açılır? Php ile birçok işlem yapılmaktadır. Günümüzde wikipedia gibi çeşitli kendi kendine çalışma sistemi olan web siteler içinde php kullanılır. Php bünyesinde birçok dosya mevcuttur ve bu dosyaların kullanılarak çalışabilmesi için doğru program seçilmelidir . Php dosyası notepad + + gibi metin düzenleyicileri yüklenildiği zaman program dosyası otomatik olarak ilişkili bir şekilde çalışır.

PHP Dosyası Nasıl Açılır?

  • Php dosyaları yapmanız gereken en temel etmen not defteri, notepad + + gibi çeşitli basit metin düzenleyicileri aktif hale getirmeniz gerekiyor.
  • Bir dosyanın içine bakmanız gerektiği zaman not defterin, kullanabilirsiniz . Bunun için harici bir yazılım indirmenize gerek yoktur.
  • Kodu düzenlemeyi planlamak istediğiniz takdirde php kodunu doğru şekilde biçimlendirilen bir düzenleyici kullanmanızda fayda var.

Yorum Yap
Giriş Yap