Php Güncelleme Nasıl Yapılır?

 Php Güncelleme Nasıl Yapılır?
Okunuyor Php Güncelleme Nasıl Yapılır?

Sistemsel olarak sunucularda php yüklü olduğu zaman belirli bir süreden sonra bunun güncellemesinin yapılması gerekir. Güncelleme yapılmadığı zaman sistemsel olarak istenilen beklentileri karşılamaz. Bu da kişinin işleyişinin yavaşlamasına neden olur. Peki, php güncelleme nasıl yapılır?

PHP Nasıl Güncellenir?

  • Kontrol paneli üzerindeki belirli bağlantılara erişmeniz gerekir.
  • Burada yazılım sekmesinin hemen altında select php versiyon özelliği bulunur. Yani bu farklı bir versiyonunun bulunduğunu göstergesidir.
  • Bunu size sistem önceden güncelleyip güncellemenize göre uyarı olarak gönderir. Yani sisteminizi güncelleme zamanınızın geldiğini belirtir.
  • Açılan sayfanın hemen üst kısmında php versiyonlarından birisini seçmeniz gerekir. Yani sistemsel olarak hangi güncellenmiş versiyonu kullanmanız gerekiyorsa bunu seçip tıklamanız gerekiyor. Ardından php güncellemeniz yapılır.

PHP Sürümü Nasıl Öğrenilir?

Php güncelleme nasıl yapılır ya da php güncellemenin yapılabilmesi için sürümü nedir gibi etmenlerin öğrenilebilmesi için web sunucusunda basit bir php dosyası açabilirsiniz. Php dosyası açıldıktan sonra çalıştırarak hangi sürüm olduğu karşınıza çıkar. Burada komut terminal kullanılarak da öğrenilmesi mümkün. Yerel bilgisayarında hangi sürümünün yüklü olduğunu da bu şekilde kontrol edebilirsiniz. Türüne göre güncellemenin yapılması daha doğru olur. Php güncellemesi yapılmazsa php sistemleri üzerinden oluşturduğunuz projeler de ciddi zararlar oluşabilir. Buna dikkat etmekte de fayda var. Güncelleme ile ilgili problem yaşadığınızda alanında uzman bir kişiden yardım alabilirsiniz. Böylelikle halihazırda bir projeniz varsa zarar görmez.

Yorum Yap
Giriş Yap