YouTube’a yeni özellik geldi! Artık daha fazla göreceğiz

 YouTube’a yeni özellik geldi! Artık daha fazla göreceğiz
Okunuyor YouTube’a yeni özellik geldi! Artık daha fazla göreceğiz

YouTube, geçen yılın sonlarında “Ortak Canlı Yayın” özelliğini getireceğinden bahsetmişti. Lakin o vakitten sonra bu mevzuyla ilgili rastgele bir gelişme olmadı. YouTube’un resmi Twitter hesaplarından biri dün yaptığı paylaşımla Ortak Canlı Yayın özelliğini getirdiklerini açıkladı.

50 abone kuralı geldi

TeamYouTube isimli Twitter hesabından paylaşılan tweete nazaran YouTube, akıllı telefonlar üzerinden Ortak Canlı Yayın özelliğini getiriyor. Bu özellik, isminden da anlaşılabileceği üzere iki kanalın ortak canlı yayın yapmasını sağlayacak.

Herkesin konuk olabileceği bu canlı yayınları açmak için kanal sahiplerinin en az 50 aboneye sahip olması gerekiyor. Kanal sahipleri, canlı yayın sonrasına YouTube Studio’da tahlilleri görüntüleyebilecek. Yayına konuk olan şahıslar ise olağan ki bu datalara erişim sağlayamayacak.

Ortak canlı yayın nasıl açılır?

Yenilik, şu anda birkaç içerik oluşturucusuyla test ediliyor. YouTube Yardım tarafından belirtilen yazıya nazaran yakında daha fazla içerik oluşturucuya sunulacak. YouTube üzerinde Ortak Canlı Yayın yapmak için aşağıda yer alan adımları sırasıyla takip edebilirsiniz:

YouTube uygulamasına giriş yapın
– Alt kısımda yer alan Oluştur + sekmesine tıklayın
Oluştur+ sekmesindeki “Ortak Canlı Yayın” butonuna dokunun
– Yayın için konuklar tarafından görüntülenecek başlık, açıklama üzere detayları belirtin.
“Bitti” butonuna dokunun
– Canlı yayına konuk olacak kişiyi “ortak yayıncıyı davet edin” sekmesine dokunun. Buradan ilişkiyi kopyalayarak ya da ortak yayıncıya davet irtibatı gönderin.
– Canlı yayın konuğu geldikten sonra “Canlı Yayını Başlat” sekmesine dokunun.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap