• Ana Sayfa
  • Genel
  • Zelzelenin şiddeti tekrar belilrlendi: Birinci açıklamadan daha yüksek

Zelzelenin şiddeti tekrar belilrlendi: Birinci açıklamadan daha yüksek

 Zelzelenin şiddeti tekrar belilrlendi: Birinci açıklamadan daha yüksek
Okunuyor Zelzelenin şiddeti tekrar belilrlendi: Birinci açıklamadan daha yüksek

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da meydana gelen sarsıntının akabinde artık bu sabah 04:17 sularında Kahramanmaraş’ta bir deprem meydana geldi. 7,4 büyüklüğünde olan zelzelenin tesiriyle 1000 üzerinde bina yıkıldı ve 284 yaralı var. Kandilli Rasathanesi ise zelzelenin şiddetini güncelleyerek 7,7 olarak duyurdu.

Depremin şiddeti tekrar belilrlendi: Birinci açıklamadan daha yüksek

Enkaz altında mahsur kalan birden fazla kişi için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Bölgede enkaz kaldırma çalışmaları ve kurtarma takımları son sürat çalışmalarına devam ediyor fakat alt yapı eksikliği, şebekelerin çalışmaması ve makûs hava şartları durumu daha berbat etkiliyor.

İstanbul’da yaşanan sarsıntının akabinde Türkiye artık de sabaha karşı Kahramanmaraş’ta yaşanan zelzele ile uyandı. Şok eden zelzele şu anda bir çok yaralı ve meyyit bırakmış durumda. Kelam konusu zelzele Suriye’de de hissedildi. Şimdilik o bölgede de 200 üzeri meyyit bildirildi. Tüm Türkiye şimdi uyurken sabah saat 04.00 sularında meydana gelen sarsıntı yalnızca 4 saniye civarında sürdü, lakin bıraktığı tesirler yıkıcı oldu. Kahramanmaraş’ta şimdilik bildirilen meyyit sayısı 280 civarındayken 1300 kişi de yaralandı. Okullar 10 gün boyunca tatil edildi.

İtalya Sivil Müdafaa Dairesi, insanlara kıyı bölgelerinden uzak durmalarını tavsiye eden bir bildiri yayınladı. Tsunami hakkında uyaran kurum daha sonra uyarıyı azalttı ve geri çekildiğini tweetledi.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap