Android “Live Photos” Nasıl Kullanılır?

 Android “Live Photos” Nasıl Kullanılır?
Okunuyor Android “Live Photos” Nasıl Kullanılır?

Android Live Photos Nasıl Kullanılmalı?

Android Live Photos Nedir? İnternet dünyasının hızla kendinin yenilediği günümüzde canlı fotoğraf çekebilme imkanı sunan uygulamaların oldukça popüler hale geldiği görülüyor.

Hareketli fotoğraf çeke bilme özelliği ilk olarak Apple tarafından iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelleriyle hayatımıza girmişti. Bu modeller ile kullanıma sunulan Android Live Photos özelliği oldukça büyük ilgi görmüş ve Apple modellerinin satış rekorları kırmasına yardımcı olmuştu. Fotoğraf çekimine bambaşka bir hava katan bu özellik uzun bir süre sadece Apple ürünlerinde yer alsa da artık Android kullanıcıları da bu özelliği kullanma imkanınsa sahip oluyor.

Bu özellik sayesinde hareketli fotoğraflar çekerek anılarınız saha canlı ve hareketli bir şekilde saklamanızı sağlanıyor. Ayrıca bu özellik sayesinde fotoğraf çekildiği esnada sahip olunan duygu ve hisler bu fotoğraflarda çok dana net ve etkileyici bir şekilde yer alıyor. Bu özelliği ilk defa Apple tarafından piyasaya sürülmesi nedeniyle pek çok kişi bu özelliğin sadece iPhone modellerinde yer aldığını düşünse de esas itibari ile bu amaca hizmet etmek için geliştirilmiş çeşitli uygulamalar ile birlikte Live Photos özelliği Android cihazlarda da kullanılabiliyor.

CameraMX ile Android Live Photos Özelliğini Açma

Günümüzde Live Photos özelliğini hızlı, sorunsuz ve kaliteli bir şekilde kullanabileceğiniz uygulamaların başında CameraMX geliyor. Bu uygulama ilk çıktığında sadece fotoğraflar üzerinde bu özelliği kullanma imkanı verirken son yapılan güncelleme ile birlikte artık uygulama üzerinden Live Photos çekme imkanı sağlıyor. Ayrıca Google Play üzerinden hareketli fotoğraf uygulaması sunmaya başlayan çok sayıda uygulamaya da göz atabilirsiniz. Google üzerinden bu özelliği kullanmanıza imkan sağlayan uygulamalar arasında;

  • Likee,
  • Live Photo,
  • Movepic- Photo Motion,
  • Live Photo Motion,
  • TurnLive,
  • Moving Picture,
  • My Photo Live Wallpaper,
  • Vuluo Live Photo yer alıyor.

Bunlar içerisinde gerek hareketli fotoğraf çekme imkanı sunması gerekse oldukça kaliteli fotoğraf çekme ve saklama özelliği ile CameraMX ön plana çıkıyor. Son güncelleme ile bu Android kullanıcıları tıpkı İOS kullanıcıları gibi bu özelliği tam anlamıyla kullanma imkanına tamamen ücretsiz bir şekilde sahip oluyor.

Yorum Yap
Giriş Yap