Instagram fiyatlı bir özellik üzerinde çalışıyor!

 Instagram fiyatlı bir özellik üzerinde çalışıyor!
Okunuyor Instagram fiyatlı bir özellik üzerinde çalışıyor!

Geliştirici, TechCrunch ile uygulamanın kodunda

“IG_NME_PAID_BLUE_BADGE_IDV” ve “FB_NME_PAID_BLUE_BADGE_IDV”

yazan satırları gösteren ekran imgelerini paylaştı. Kodda açıkça “ücretli mavi rozet” yazıyor ve bu büyük olasılıkla platformdaki doğrulanmış kullanıcıların alacağı mavi onay işaretlerine atıfta bulunuyor. FB ve IG, Facebook ve Instagram’ın kısaltması; bu, Meta’nın kullanıcıları platformlar ortasında bir fiyat karşılığında doğrulamayı düşündüğü manasına gelebilir. TechCrunch’ın belirttiği üzere IDV de “kimlik doğrulaması” için bilinen bir kısaltma. Paluzzi, BeReal gibisi bir özellik ve Instagram’daki uygulama içi zamanlayıcı dahil olmak üzere geçmişte çok sayıda yayınlanmamış özelliği ortaya çıkardı.

Buna ek olarak, geliştiricinin ayrıyeten yeni bir abonelik tipine atıfta bulunan bir kod keşfettiği de bildirildi, lakin şimdilik bunun fiyatlı doğrulamayla direkt temaslı olup olmadığı aşikâr değil. Twitter Blue, bildiğiniz üzere, ayda 8 ila 11 ABD Doları ortasında değişen bir abonelik hizmeti sunuyor ve kullanıcılara kimi deneysel özelliklerle birlikte web sitesinin doğrulanmış onay işaretine erişim sağlıyor.

Instagram fiyatlı bir özellik üzerinde çalışıyor!

Ücretli doğrulama sunmak, Elon Musk’ın Twitter’ı devraldıktan sonra attığı birinci adımlardan biriydi ve atılım Blue’yu müstakbel aboneler için daha cazibeli hale getirdi. Bununla birlikte, şirket, rastgele kullanıcıların şirketleri ve yüksek profilli kişilikleri taklit etmesini önlemek için güvenlik tedbirleri uygulamadığı için lansmanı tam manasıyla bir felaketti.

Meta hakikaten fiyatlı doğrulama geliştiriyorsa, Twitter’ın kusurunu tekrarlamamanın bir yolunu bulması gerekiyor. Bilhassa de Instagram kullanıcıları, uygulamada mavi bir rozet almanın şu anda ne kadar sıkıntı olduğunu göz önünde bulundurarak profillerini doğrulamak için uğraşmaya istekli olmayabilecekken.. Instagram doğrulaması için karaborsa bile bulunuyor ve beşerler isimlerinin yanında mavi bir onay işareti almak için on binlerce dolara kadar para ödüyor. TechCrunch, Meta’nın Paluzzi’nin keşfi hakkında yorum yapmamayı seçtiğini söylüyor, bu nedenle şirketin sahiden fiyatlı doğrulama üzerinde çalışıp çalışmadığı şimdi kesin değil.

Kaynak: Teknolojioku

Yorum Yap
Giriş Yap